Piotr Swend w Pytaniu na Śniadanie

i

Autor: AKPA / facebook.com/pytanienasniadanie

GWIAZDY

"Maciek z Klanu" zmienił się nie do poznania!. Aktor przerwał milczenie po kilku latach!

2024-03-06 8:42

Aktor, który wcielał się w postać "Maćka z Klanu", jest powszechnie znany w całej Polsce. Pomimo życia z niepełnosprawnością, Piotr Swend w pełni poświęcił się aktorstwu, zarówno w ramach serialu TVP, jak i na scenie teatralnej. Ostatnio udzielił poruszającego wywiadu w programie "Pytania na Śniadanie". Mimo że na co dzień cieszy się życzliwością swoich fanów, podzielił się historią dotkliwej sytuacji, która kiedyś go spotkała.

32-letni aktor Piotr Swend zdobył ogromną popularność jako Maćko z "Klanu", rozbudzając zachwyt tysięcy widzów, których towarzyszył przez większość swojego życia. Pomimo diagnozy zespołu Downa, Swend nie tylko odgrywa kluczową rolę w kultowym serialu, ale również angażuje się w teatr i wykazuje się umiejętnościami muzycznymi jako pianista. 

Jego determinacja jest inspiracją, ponieważ nie pozwala, by choroba stanowiła przeszkodę w realizacji marzeń. Przez lata aktor aktywnie działa na rzecz przełamywania stereotypów związanych z zespołem Downa, starając się zaznajamiać społeczeństwo polskie z tą tematyką poprzez własne osiągnięcia.

Anna Mucha kiedyś i dziś. Tak wyglądała seksowna aktorka, gdy była dzieckiem!

18 stycznia tytułowy "Maciek z Klanu" był gościem w programie "Pytanie na Śniadanie". Aktor po raz pierwszy w życiu udzielił obszernego i szczerego wywiadu, dzieląc się nieznymi dotąd detalami z pracy na planie. Opowiedział również o swoich obecnych zajęciach. W pewnym momencie, zaskakując swoich fanów, zdecydował się na szczere i bardzo trudne wyznanie. To, co go spotkało, jest prawdziwie niezwykłe.

Piotr Swend, grający samego siebie jako Maćka, podzielił się swoimi doświadczeniami w czwartkowym wydaniu programu "Pytanie na Śniadanie". Wyraził, że jest bardzo doświadczony, ponieważ utrzymuje kontakt z widzami, uczestniczy w procesie scenografii oraz współpracuje z twórcami strojów.

To był pierwszy raz, kiedy aktor udzielił tak szczegółowego i otwartego wywiadu. Opowiedział nie tylko o swoich obecnych zajęciach, ale także o tym, jak w ogóle doszło do tego, że zdecydował się zostać aktorem. Piotr Swend po raz pierwszy wcielił się w rolę Macieja z "Klanu" już w 1997 roku, od samej premiery serialu w TVP.

Aktor wspominał, że chodził do szkoły podstawowej razem ze swoją bliźniaczą siostrą, Asią. Pewnego dnia osoby z obsługi technicznej filmowej odwiedziły ich szkołę, a pani Teresa zauważyła, że "Piotr bardzo nadaje się do filmu". To wydarzenie zapoczątkowało jego przygodę z aktorstwem. Następnie Piotr Swend pojawił się na planie i uczył się tekstu razem z doświadczonymi aktorami.

W trakcie rozmowy w programie "Pytanie na Śniadanie", Piotr Swend przyznał, że rola Maćka z "Klanu" przyniosła mu znaczną popularność. Podkreślił, że cieszy się, gdy może spotykać się z fanami i wymieniać z nimi przyjazne gesty.

"Maciek z Klanu". Jak teraz wygląda?

Gospodarze "Programu na śniadanie" zrobili sobie zdjęcie z Piotrem Swendem i wrzucili go do sieci. Dzięki nim, wiemy teraz, jak wygląda popularny "Maciek z Klanu". Zaskoczeni?

Anna Iberszer o miłości do tanga i flamenco. Czy partner taneczny budzi pożądanie u aktorki?
Sonda
Oglądałeś "Klan"?
Listen on Spreaker.