Śląska KAS szuka pracowników

i

Autor: Śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach

KAS w Gorzowie zlikwidowała nielegalny punkt gier hazardowych

2022-11-25 14:11

To miała być kawiarenka internetowa, a był nielegalny punkt gier hazardowych. Dostęp miały tylko zaufane osoby, bo nad drzwiami wejściowymi zainstalowana była kamera. Lokal działał w centrum Gorzowa.

Funkcjonariusze Lubuskiej Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli 11 komputerów, które służyły do gier hazardowych. Znajdowały się one w jednym z lokali usługowych w centrum Gorzowa Wielkopolskiego, który z zewnątrz wyglądał jak popularne niegdyś kafejki internetowe. Tak naprawdę sprzęt służył do gier hazardowych.

- Podczas kontroli na miejscu było dwóch graczy oraz kobieta, która wypłacała wygrane. Osoby te zostały przesłuchane. Teraz ustalamy, kto był organizatorem nielegalnych gier i kto jest właścicielem automatów, w tym przypadku komputerów ze specjalnym oprogramowaniem do gier hazardowych - mówi Ewa Makowicz, rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze

Jednak do lokalu nie każdy miał wstęp. Jak wynika z informacji przekazanych przez rzecznika, drzwi wejściowe były jednak zamknięte, a nad nimi znajdowała się kamera. Za jej pomocą obsługa mogła wpuszczać jedynie osoby, które były znane obsłudze.

Posiadanie nielegalnych automatów do gry jest surowo karane. Za posiadanie tylko jednego automatu, właściciel może zapłacić grzywnę w wysokości 100 tysięcy złotych. Oznacza to, że w tym przypadku kara może wynieść grubo ponad milion złotych. Natomiast za organizowanie gier hazardowych bez wymaganych koncesji grozi kara grzywny, do trzech lata więzienia, lub obie te kary łącznie.