To będzie raj dla deskorolkarzy. Kto wybuduje nowy skatepark w Szczecinie Dąbiu?

i

Autor: fancycrave1 / CC0 / pixabay.com To będzie raj dla deskorolkarzy. Kto wybuduje nowy skatepark w Szczecinie Dąbiu?

Nie będzie rozbudowy skateparku? Przetargi znów wysoko ponad budżet

2022-11-24 16:19

Przebudowa gorzowskiego skateparku znowu się oddala. Najtańsza oferta jest 2,5 razy wyższa, niż założony budżet. Jeżeli nie uda znaleźć się dodatkowych pieniędzy, to znów będziemy czekać na kolejny przetarg. A szkoda, bo jak mówią młodzi ludzie - to ich ulubione miejsce relaksu i sportowej aktywności.

Skatepark w Parku Kopernika miał być rozbudowany, ale okazuje się, że najtańsza oferta złożona w przetargu, jest 2,5-krotnie wyższa od założonego budżetu. Co na to młodzież?

- Fajnie jakby było to zrobione, bo przydałoby się tutaj więcej przeszkód.

- To mały skatepark, dużo ludzi tutaj przychodzi i czasami robi się tłoczono

- Mogliby zrobić ten remont, kasa by się znalazła, ale chyba nie chcą tego zrobić.

- Jestem za, aby to rozbudowali, bo to panaceum na lokalną nudę.

- Widziałem plany rozbudowy, trochę jestem rozczarowany, bo jednak dużo osób już mówiło, że będzie remont, że będzie więcej miejsca. Jestem zawiedziony.

Jeżeli miasto nie przeznaczy więcej pieniędzy na tę inwestycję, to skatepark w Parku Kopernika nie zostanie rozbudowany. Skatepark miał zostać rozbudowany już w 2021 roku, jednak wszystkie przetargi, które były ogłoszone przez miasto, kończyły się niepowodzeniem, bo w pierwszym nikt chętny się nie zgłosił, a w drugim oferty od potencjalnych wykonawców znacząco przekraczały budżet.

W zakończonym kilka dni temu przetargu było podobnie. Tym razem zgłosiły się dwie firmy. Ich oferty są odpowiednio o 2,5 oraz 3 razy wyższe, niż założony budżet.