Jarmark Bożonarodzeniowy w Gorzowie 2021

i

Autor: UM Gorzowa

Gorzów coraz bardziej świąteczny. Jakie atrakcje czekają na mieszkańców?

2022-12-14 12:59

Święta coraz bliżej, przed nami jeden z najważniejszych elementów kampanii Gorzów Blisko Świąt. W czwartek na Starym Rynku rozpocznie się świąteczny jarmark. Będzie też gotowanie barszczu na ryneczku, premiera gorzowskiej kolędy oraz Mikołajkowa Masa Rowerowa

Gorzowski Targ Bożonarodzeniowy

Gorzowski Targ Bożonarodzeniowy rozpocznie się już w najbliższy czwartek, 15 grudnia i potrwa do niedzieli, do 18 grudnia. W tym czasie na Starym Rynku pojawi się 20 stoisk handlowych. Tam mieszkańcy znajdą typowe dla świąt produkty, czyli pierniki, wędliny, miód i sery. Będą też produkty artystyczne i oferta rękodzieła. W czasie targu, na Starym Rynku stanie również „zimowa strefa selfie”. Przy czterech instalacjach będzie można zrobić sobie zdjęcie. Poza tym, 16 grudnia i 17 grudnia na Stary Rynku będzie Mikołaj, a dla wszystkich mieszkańców będzie poczęstunek. Do wydania będzie 3 tys. porcji barszczu oraz zimowej herbaty.

Na targowej scenie od piątku, 16 grudnia zaplanowano występy artystyczne lokalnych zespołów. W piątek, 16 grudnia o godzinie 18.30 wystąpią Mali Gorzowiacy, o godzinie 19.00 świąteczne życzenia złoży Prezydent Miasta i jego goście oraz nastąpi premiera „Gorzowskiej kolędy”. O godzinie 19.30, zagra folkowa kapela Góralska Hora. W sobotę, 17 grudnia na scenie o godzinie 16.00 zostanie zaprezentowany program świąteczny od mieszkańców z Ukrainy, a o 17.00 rozpocznie się recital Natalii Świerczyńskiej, która zagra świąteczny repertuar Franka Sinatry. W niedzielę, 18 grudnia od godziny 16.00 na Starym Rynku będzie przedstawienie teatralne dla najmłodszych, a o 17.00 - koncert świąteczny Marek Zalewski Band.

Maraton Pisania Świątecznych kartek w Gorzowie

W środę, 14 grudnia będziemy wracać do tradycji. Wspólnie z Pocztą Polską i Galerią Askana zapraszamy na „Maraton pisania świątecznych kartek”. Dla uczestników zapewniamy karty pocztowe z gorzowskimi motywami oraz znaczek pocztowy z logo kampanii „Gorzów blisko świąt”. Od godziny 15.00 będziemy czekać w Askanie. Na miejscu będzie skrzynka pocztowa i pracownicy Poczty Polskiej, którzy pomogą w adresowaniu kartek. Do dyspozycji mamy ponad 200 kart i znaczków, bezpłatnych dla mieszkańców.

Barszcz po gorzowsku na ryneczku przy Jerzego

W piątek, 16 grudnia o godzinie 9.30 na ryneczku przy ul. Jerzego rozpocznie wspólne gotowanie „Barszczu po gorzowsku”. Autorem przepisu na wigilijną zupę jest Paweł Salamon – mistrz i szef kuchni, laureat i juror międzynarodowych konkursów kulinarnych oraz absolwent, a obecnie nauczyciel Zespołu Szkół Gastronomicznych w Gorzowie, który osobiście opowie jak ugotować najlepszy „Barszcz po gorzowsku”. Gotowanie zaczniemy o godzinie 9.30, a poczęstunek rozpocznie się o 10.00. To już czwarta edycja wspólnego gotowania barszczu, zainicjowana przez Gorzowski Rynek Hurtowy wspólnie z Zespołem Szkół Gastronomicznych, które współpracują, by promować produkty regionalne, lokalnych przedsiębiorców i zdrowy styl życia.

Bieg gwiazdkowy w Parku Kopernika

Świątecznie będzie też w parku Kopernika, w sobotę 17 grudnia. O godzinie 12.00 rozpocznie się dziewiąta edycja „Biegu Gwiazdkowego". Bieg główny będzie na dystansie 5 km, dzieci do 6. roku życia pobiegną 100 metrów, do 9. roku życia - około 300 metrów, a do 11. roku życia - około pół kilometra.

Mikołajkowa Masa Rowerowa przejedzie ulicami Gorzowa

Wśród propozycji świątecznych plenerowych jest też Świąteczna Masa Rowerowa, zaplanowana na niedzielę 18 grudnia. Rowerzyści wyruszą ze Starego Rynku.

A na zakończenie kampanii „Gorzów blisko świąt”, w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, w gorzowskiej katedrze zagra Gorzowska Orkiestra Dęta i zespołu Nowonarodzeni. Początek o godzinie 15.00.

Sonda
Pieczesz domowe pierniki na święta?