Pierogi z kapustą

i

Autor: Shutterstock Pierogi z kapustą

Catering na święta w Gorzowie. Mieszkańcy chętnie sprzedają własne wyroby. W jakiej cenie?

2022-12-09 15:38

Ceny potraw świątecznych na Boże Narodzenie - sprawdzamy! Catering świąteczny to świetne rozwiązanie, jeśli chcesz mieć mniej pracy i więcej spokoju w czasie przygotowań do świąt. Grudzień świętami stoi i co do tego nikt nie ma żadnych wątpliwości. Początek tego miesiąca to przede wszystkim planowanie tego, co wydarzy się między 24 a 26 grudnia.

Są jednak ci gorzowianie, którzy nie mają na to wszystko czasu, więc wspomagają się innymi. Wielu mieszkańców ogłasza się na różnych forach ze swoim cateringiem świątecznym. Kto konkretnie i przede wszystkim: jakie są ceny? O tym poniżej.

- Już od sześciu lat goszczę ze swoim jedzeniem na święta Bożego Narodzenia średnio w 60-80 domach. Nie są to tylko mieszkańcy Gorzowa, ale także okolicznych gmin. Najczęściej ludzie zamawiają uszka z grzybami, pierogi z kapustą i grzybami oraz ciasta. Ilość zamówień co roku jest podobna ze względu na moje siły przerobowe. Wiem, ile po prostu mogę zrobić - mówi nam pani Marzena Domaniewska, która prowadzi swoją firmę "Smak zdrowia - Warsztaty kulinarne".

Cennik cateringu świątecznego. Czy cena przyciąga klientów?

- Wyrobami garmażeryjnymi zajmuję się od siedmiu lat. W tym roku odezwało się do mnie sporo gorzowian. Z roku na rok jest coraz więcej zamówień. Mam stałych klientów, ale także są nowi. Ilość zamówień jest naprawdę spora - mówi nam z kolei pani Joanna Wierzchanowska.

Ceny świątecznych cateringów w Gorzowie. Czy jest drogo?

Ceny są dość wysokie, ale klienci to rozumieją. Czasem zdarzy się ktoś, kto powie, że ceny są z kosmosu, ale przecież mogą sami sobie przygotować - mówi pani Marzena. Poniżej cennik pani Marzeny:

Cennik cateringu świątecznego pani Marzeny Domaniewskiej

i

Autor: Marzena Domaniewska

- Oczywiście zawsze znajdą się osoby narzekający na ceny, ale ja w tym roku ich tak dużo nie podniosłam. Raptem kilka złotych na kilogramie. W porównaniu do jakości jaką oferuję, to naprawdę niewiele. Pracuje w tym biznesie od wielu lat i naprawdę lubię to robić - mówi pani Joanna.

Cennik pani Joanny Wierzchanowskiej:

  • Pierogi ruskie 28 zł/kg;
  • Pierogi z kapustą i grzybami 36 zł/kg;
  • Uszka z grzybami 48 zł/kg;
  • Krokiety z kapustą i grzybami 7 zł/szt.

Artykuł będzie na bieżąco aktualizowany.

Sonda
Czy korzystasz z cateringu sylwestrowego w tym roku?