Pierwsze Żabki na A2

i

Autor: Biuro Prasowe Żabka Polska Pierwsze Żabki na A2

Żabka uruchamia sklepy na A2. Pierwsze dwa są przy granicy

2022-12-23 13:14

Żabka na autostradzie? To już staje się faktem. Tuż przy granicy polsko-niemieckiej, po obu stronach autostrady znana w Polsce sieć małych sklepów spożywczych uruchomiła swoje placówki.

Żabka, odpowiadając na potrzeby podróżnych na autostradzie A2, uruchamia dwa sklepy na popularnych MOP-ach, czy miejscach odpoczynku dla kierowców.

- Nowy koncept to przyjazne miejsce dla podróżnych, gdzie nie tylko mogą zjeść smacznego hot doga czy napić się kawy, ale również skorzystać z szerokiej oferty kanapek, sałatek czy produktów roślinnych – mówi Adam Manikowski, wiceprezes zarządu Grupy Żabka, dyrektor zarządzający Żabka Polska.

Kierowcy chętnie zatrzymują się na MOP-ach

Średni czas, który podróżni przeznaczają na postój na MOP, waha się od 15 minut do 1 godziny. 1 To czas dający szansę na zrobienie drobnych zakupów, posilenie się i odpoczynek przed dalszą podróżą. Uruchomienie w tych lokalizacjach sklepów znanej sieci, której produkty i usługi są dobrze znane konsumentom, wnosi dodatkową wartość do oferty MOP. 

Całodobowy sklep z kasą samoobsługową

Dzięki temu, że sklepy te są czynne całą dobę i dodatkowo wyposażone w kasy samoobsługowe, zakupy w nich są szybkie i wygodne oraz pozwalają uniknąć stania w kolejkach. Żabki na MOP Gnilec i MOP Sosna stanowią więc ciekawą propozycję dla osób mających mało czasu, szukających zdrowszej alternatywy posiłku, a także zawodowych kierowców szukających podstawowego zaopatrzenia oraz domowego posiłku.

Nowoczesny design Żabki na autostradzie

Pawilony, w których działają sklepy Żabka na MOP-ach, to nowoczesna i dynamiczna bryła. Kształt pawilonu projektowany był z myślą o łatwej rozpoznawalności na drogach szybkiego ruchu i autostradach. Sklep oparty jest o konstrukcję złożoną z kontenerów, których zewnętrzną skórkę tworzy siatka metalowych lameli. W ażurowej fasadzie wykonanej z wertykalnych elementów architekci zagrali wycięciami nawiązującymi do brandingu marki.

Quiz o autach PRL. Ile wiesz o samochodach z dawnych lat?

Pytanie 1 z 10
Radziecki GAZ M-20 Pobieda miał swój polski odpowiednik. Jakie to auto?