Ostatnie odcinki S3 czekają na zgodę na realizację

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Nowości na drodze S3 wokół Gorzowa. Co nowego tam powstanie?

2022-12-08 11:28

W ostatnim czasie na drodze ekspresowej S3 w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego pojawiło się kilka MOP-ów oraz stacji paliw. Jak się okazuje, to nie koniec. Gdzie ujrzymy coś nowego?

W województwie lubuskim przy drodze ekspresowej S3 powstaną kolejne miejsca obsługi podróżnych, czyli tzw. MOP-y. Na razie prace budowlane trwają wokół Zielonej Góry oraz Sulechowa. Co zatem z Gorzowem?

Okazuje się, że GDDKiA również ma na uwadze gorzowski obszar. Anna Jakubowska, rzeczniczka zielonogórskiego oddziału, zapowiedziała w rozmowie z PAP, że wkrótce do dyspozycji kierowców będzie pierwsza w ciągu lubuskiej S3 stacja do ładowania pojazdów o napędzie elektrycznym, która jest już na etapie realizacji.

- Pojawi się ona na MOP-ie Marwice między węzłami Gorzów Północ i Myślibórz. W niedługim czasie staną kolejne na trzech parach MOP-ów: Popowo, Kępsko i Racula - powiedziała Jakubowska dla PAP.

Przypomnijmy, że na terenie MOP-ów znajdują się również stanowiska do kontroli pojazdów, z których korzysta Inspekcja Transportu Drogowego i Służba Celno-Skarbowa. MOP-y są także wyposażone w zestawy predefiniowanych znaków zmiennej treści informujących o odbywającej się kontroli.

Sonda
Czy korzystasz z MOP-ów przy drodze ekspresowej?