Radni przegłosowali wielką podwyżkę! Kierowcy zapłacą więcej za parkowanie

i

Autor: Marek Zieliński / Super Express Radni przegłosowali wielką podwyżkę! Kierowcy zapłacą więcej za parkowanie

Tutaj też trzeba będzie płacić za parkowanie

2023-01-20 10:57

Miasto rozszerza strefę płatnego parkowania. Zgodnie z zapowiedziami urzędników, sukcesywnie, co kilka miesięcy do strefy włączane są nowe ulice. Docelowo za parkowanie płacić mamy nawet w okolicach Sądu Okręgowego przy Mieszka I.

Nowy deptak, wyremontowana ulica Chrobrego i nowe miejsca parkingowe. Mieszkańcy dostają nowoczesną, zadbaną przestrzeń, ale jak się okazuje - nie ma nic za darmo. Miasto buduje lub przebudowuje parkingi, aby na nich zarabiać.

Do tej pory za parkowanie w Gorzowie płaciliśmy jedynie w ścisłym centrum. Po przebudowie ulicy Teatralnej i Spichrzowej także w okolicach teatru i dworca Gorzów Wielkopolski Wschodni pojawiły się nowe parkomaty. Teraz przyszła pora na kolejne ulice.

Gdzie w Gorzowie pojawia się nowe parkomaty?

Strefa Płatnego Parkowania w Gorzowie Wielkopolskim od 1 marca 2023 roku obejmie dodatkowo ulice: Dąbrowskiego od skrzyżowania z ul. Łokietka do ul. Krzywoustego, całą ul. Krzywoustego oraz ul. Armii Polskiej od ul. 30 Stycznia do ul. Krzywoustego. 

Oznacza to, że na wszystkich ulicach wokół "Kwadratu" już niebawem nie zaparkujemy za darmo.

- Rozstrzygnęliśmy postępowanie na dostarczenie 10 nowych parkomatów, w których będzie możliwość płatności kartą. Wykonawca ma miesiąc na montaż parkomatów, o ile pozwolą na to warunki atmosferyczne. Urządzenia zostaną zamontowane na przełomie lutego i marca, tak aby opłaty można było pobierać już od 1 marca – informuje Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie.

To nie koniec powiększania strefy Płatnego Parkowania. Docelowo strefa w Gorzowie obejmować ma aż 50 ulic. Obszar będzie obejmował ulice od Roosevelta do Jancarza i Ogrodowej.

QUIZ. Kto napisał te lektury? Nie zawiedź swojej polonistki!

Pytanie 1 z 25
Kto napisał "Krzyżaków"i "Potop"?