Ulica Zabytkowa w Gorzowie

i

Autor: akl Ulica Zabytkowa w Gorzowie

Dodatkowe miejsca do parkowania w centrum Gorzowa

2023-01-13 13:55

W Gorzowie, po przebudowie centrum oraz po rozpoczęciu prac przy budynku "Przemysłówki" z dnia na dzień ubyło kilkadziesiąt miejsc parkingowych. To ma się zmienić, bo urzędnicy planują udostępnić kilka dodatkowych miejsc wzdłuż murów obronnych.

Z interwencją w tej sprawie do władz miasta, w imieniu mieszkańców zwrócił się radny Jerzy Sobolewski. - Ulica Zabytkowa jest ulicą jednokierunkową, z na tyle szerokim pasem ruchu, aby można było wyznaczyć miejsca parkingowe, pas do przejazdu oraz bezpieczne miejsce chodnikowe. Z uwagi na kłopoty z miejscami parkingowymi w centrum miasta uważam, że jest to rozwiązanie, które będzie z korzyścią dla mieszkańców - czytamy w interpelacji.

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Niedawno prezydent Iwona Olek poinformowała, że niebawem powstaną tam miejsca parkingowe.

- Ulica Zabytkowa jest objęta strefą płatnego parkowania i zgodnie z aktualizacją organizacji ruchu miejsca postojowe zostały wyznaczone. W bieżącym miesiącu zostanie zakupiony parkomat. Oznakowanie poziome zostanie wykonane niezwłocznie, kiedy pozwolą na to warunki atmosferyczne - mówi Iwona Olek.

Zaparkowanie na ulicy Zabytkowej będziemy musieli zapłacić, ponieważ całe centrum jest objęte strefą płatnego parkowania

QUIZ. Serialowe sieroty. Nie wszystkie miały szczęście. Pamiętasz ich losy?

Pytanie 1 z 14
Ten serial opowiadał o rodzinie, która z założenia zajmowała się adopcją dzieci z domu dziecka. Pamiętasz tytuł?