gorzów pijany kolizja noc

i

Autor: materiały Lubuska Policja zdjęcie ilustracyjne

Gorzów: Pijany spowodował kolizję. 21-latek zatrzymany po pościgu

2023-01-12 15:10

Młody sprawca ma na sumieniu kilka wykroczeń. Jechał m.in bez uprawnień, a ujął go gorzowski policjant po służbie. Do zdarzenia doszło we wtorek [10.01] przed godz. 23. Na jednej z ulic w Gorzowie alfa romeo uderzył w zaparkowanego nissana. Co było dalej?

Kolizję widział mundurowy, który obserwował jej uczestników. Kierujący alfą powiedział, że nic mu nie jest, ale zachowywał się nerwowo. Próbował się dogadać, by właściciel nissana nie wzywał policji.

Uwagę policjanta przykuł brak tablic rejestracyjnych co wzbudziło jego podejrzenia. Gdy tylko wylegitymował się, 21-latek wziął nogi za pas. Starszy sierżant Łukasz Wierzbicki ruszył za nim. Uciekinier przebiegał przez jezdnię tuż przed pojazdami. Próbował też ukryć się za przystankiem autobusowym.

gorzów pijany kolizja noc 1

i

Autor: materiały Lubuska Policja Starszy sierżant Łukasz Wierzbicki.

Kiedy 21-latek wbiegł na teren stacji benzynowej mundurowy dogonił go i obezwładnił. Po chwili pojawił się patrol. Badanie alkomatem wykazało prawie 1,5 promila alkoholu organizmie. To była główna przyczyna ucieczki. 21-latek nie ma prawa jazdy, jego samochód nie był dopuszczony do ruchu oraz nie miał obowiązkowego ubezpieczenia. 

Zuchwały napad na jubilera w Lublinie. Policja pokazała nagranie

Największe hity wszech czasów. Sprawdź, czy potrafisz je dokończyć

Pytanie 1 z 8
Dokończ tekst: Dziwny ten świat, świat ludzkich spraw