Kolejny protest rolników w Gorzowie

i

Autor: pci

PROTEST

Rolnicy znów będą protestować w Gorzowie. Szykują się spore utrudnienia w ruchu. MZK zmienia rozkład

2024-03-20 10:13

Rolnicy nie ustępują i po raz kolejny wyjadą na ulice. W środę (20.03) kolejne protesty odbywają się w całej Polsce. Niektóre ulice zostały sparaliżowane, a przejazd jest czasowo niemożliwy. Tak też sytuacja wygląda w Gorzowie. Gdzie odbywa się strajk rolników?

Dlaczego rolnicy protestują?

Od stycznia trwają protesty rolników, którzy domagają się zmian w gospodarce rolnej. Chodzi m.in. o ograniczenie napływu ukraińskiego zboża na europejskie rynki. Dla rolników to wyjątkowo trudna sytuacja, ponieważ zagraża lokalnej gospodarce — konkurowanie z niskimi, ukraińskimi cenami jest bowiem zbyt dużym wyzwaniem.

To nie koniec, bo protestujący żądają też wycofanie się z europejskiego Zielonego Ładu oraz odbudowy hodowli w Polsce. Nie bez znaczenia pozostaje również pomoc suszowa, o którą wnioskują, a także dopłaty do zbóż, rzepaku, mleka, nawozów i innych produktów rolnych, np. malin i miodu.

Traktory na ulicach i blokady dróg

Ze swoimi żądaniami rolnicy pojawili się na ulicach. Od stycznia regularnie protestują, co wiążę się z licznymi blokadami dróg. W województwie lubuskim zablokowana jest m.in. trasa S3 na odcinku od Gorzowa do Myśliborza i przejazd tamtędy jest niemożliwy. Aby dostać się z Gorzowa np. do Szczecina trzeba korzystać z tzw. starej trójki.

Zablokowano też przejścia graniczne w Świecku i Gubinku, a od środy (20.03) szykują się kolejne utrudnienia.

Kolejny protest rolników w Gorzowie. Jakie będą utrudnienia?

W środę o godzinie 10:00 w Gorzowie rozpoczął się kolejny już protest rolników. Zablokowana jest droga S3 na węźle do ul. Kasprzaka. Rotacyjnie blokadowana jest droga krajowa nr 22 przy zjeździe i wjeździe na drogę ekspresową S3 (30 minut blokady, 30 minut przerwy).

Z tego powodu cały ruch kołowy zostanie przekierowany i będzie odbywał się ulicami miasta. Protest ma potrwać do godziny 17:00.

Zmiany w kursowaniu autobusów MZK

W związku z protestem zmianie ulegną kursy niektórych autobusów komunikacji miejskiej:

1. Linia nr 127 w godzinach 7.00 – 19.00 będzie kursować jako linia 112 i po trasie linii 112,

2. Linia nr 110 w relacji do i z przystanku Koszęcin, w godzinach 7.00 – 19.00, będzie jeździć po zmienionej trasie z pominięciem ulicy Kasprzaka i tak:

  • w kierunku Koszęcina: od skrzyżowania ulicy Koniawskiej i Cichej autobusy pojadą ulicą Koniawską do Ronda Poznańskiego, następnie dalej ulicą Sulęcińską do ul. Łagodnej (Łagodzin), na skrzyżowaniu ulicy Sulęcińskiej i ulicy Łagodnej autobusy skręcą w prawo w ulicę Łagodną i następnie ulicą Łagodną dojadą do skrzyżowania z DK22, na skrzyżowaniu DK22 pojadą dalej prosto ul. Główną (Ulim) do skrzyżowania o ruchu okrężnym znajdującym się w Ulimiu, od którego wrócą na swoje stałą trasę w kier. Koszęcina,
  • w kierunku osiedla Staszica: na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym w miejscowości Ulim autobusy skręcą w prawo w ulicę Główną, którą dojadą do skrzyżowania z DK22, na skrzyżowaniu z DK22 pojadą dalej prosto ul. Łagodną (Łagodzin), którą dojadą do skrzyżowania z ulicą Sulęcińską, na skrzyżowaniu ulicy Łagodnej z ulicą Sulęcińską autobusy skręcą w lewo w ulicę Sulęcińską, którą dojadą do Ronda Poznańskiego i dalej pojadą ulicą Koniawską do skrzyżowania ulicy Koniawskiej z ulicą Cichą, od skrzyżowania ulicy Koniawskiej z ulicą Cichą autobusy wrócą na stałą trasę w kier. Os. Staszica.

3. linie nr 107 i 110 w godzinach 7.00 – 19.00 jeżdżące do pętli Ogrody Pracownicze oraz Kasprzaka-Terminal będą skrócone i wykonywane tylko do tymczasowego przystanku „SKOWRONKOWA” znajdującego się na drodze dojazdowej do firmy S.C. Johnson (ul. Łysa).

UWAGA DLA PASAŻERÓW: Autobusy nie będą obsługiwały przystanków przy ul. Kasprzaka (Kręta, Nowy Dwór, Kasprzaka-Terminal), ul. Drozdowej (Ogrody Pracownicze, ROD Sami Swoi, ROD Malwa), ul. Ulimskiej (Ulimska n/ż granica strefy), ul. Diamentowej (Rolna n/ż), ul. Niwicka (Niwicka n/ż, Żurawia n/ż, Skautów).

Sonda
Czy popierasz strajk rolników?
Świętokrzyskie. Protest rolników w Kielcach. Zablokowali Aleję IX Wieków