Gorzów: Społeczne

Wełniany Rynek i Hawelańska na finiszu. Kończą się roboty w centrum Gorzowa

2024-03-19 11:06

Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce ścisłe centrum miasta zyska nowy blask. Ku końcowi zmierzają bowiem roboty związane z modernizacją deptaka przy ulicy Hawelańskiej oraz samej ulicy Hawelańskiej i Wełniany Rynek. Odremontowanym deptakiem powinniśmy móc spacerować jeszcze wiosną.

Kończy się remont Hawelańskiej w Gorzowie

To inwestycja, na którą mieszkańcy Gorzowa czekali od lat! I wygląda na to, że wreszcie się doczekają, bo na ulicy Hawelańskiej zakończyły się już prace związane z kanalizacją deszczową i siecią wodociągową.

Zmian jest sporo, a większość z nich widać gołym okiem. Wykonano już konstrukcję drogi oraz nawierzchnię, a także ustawiono nowe lampy. To nie koniec, bo przebudowano również instalację elektryczną i teletechniczną.

Wydzielona jezdnia znajdzie się jedynie na początkowym odcinku ulicy Wełniany Rynek, około 30 metrów od strony Sikorskiego, i będzie miała kolor grafitowy. Z kolei na pozostałych odcinkach ruch samochodowy zostanie poprowadzony w obszarze ciągów pieszo-jezdnych.

Na te inwestycje mieszkańcy Gorzowa czekali od lat. W tej części centrum miasta, życie nadal będzie się kręcić wokół „zaczarowanej” studni. Oprócz nowej nawierzchni będzie więcej zielonych nasadzeń, ławek i stojaków rowerowych" - powiedziała Ewa Iwańska z Gorzowskich Inwestycji Miejskich.

Kiedy ulice i deptak w centrum miasta będą gotowe?

Jak przyznają urzędnicy, jeszcze na wiosnę inwestycja powinna zostać zakończona. Zgodnie z zapowiedziami prace mogą potrwać około dwóch miesięcy, a to oznacza, że nową ul. Hawelańską i ul. Wełniany Rynek będzie można przechadzać się już na przełomie maja i czerwca. 

To może być świetnie miejsce do wiosenno-letnich spacerów i zwiedzania centrum.

Quiz. Sprawdź, jak dobrze znasz miasta w Polsce! Spróbuj zdobyć 9 punktów

Pytanie 1 z 13
W którym województwie znajduje się Zielona Góra?
Lewandowski zażenowany pytaniem dziennikarza FAKTÓW!