Protest rolników

i

Autor: Lubuska Policja

protest

Lubuscy rolnicy znów protestują. Policja ma radę do kierowców

2024-03-18 13:23

Protesty rolników trwają już od pewnego czasu i są zaplanowane na kolejne dni. W rezultacie, ruch na drogach w województwie lubuskim jest obecnie znacząco zakłócony. Szczególnie dotyczy to zablokowanych przejść granicznych w Świecku i Gubinku, ale od środy zapowiedziano kolejne blokady w różnych miejscach tego województwa. Gdzie dokładnie odbędą się te blokady?

Jednakże kierowcy mają wsparcie ze strony policji, która kieruje ruchem i wskazuje alternatywne trasy. Doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego podejmują wszelkie starania, aby mimo utrudnień kierowcy mogli efektywnie dotrzeć do celu. Warto śledzić na bieżąco komunikaty Lubuskiej Policji, które zawierają szczegółowe informacje dotyczące zmian organizacyjnych w ruchu drogowym.

Lubuska policja już poinformowała o trudnościach związanych z zablokowaniem przejść granicznych, szczególnie dotyczy to punktów kontrolnych w Świecku i Gubinku.

Od niedzieli, 17 marca 2024 roku, od godziny 13:00 do 20 marca 2024 roku, do godziny 22:00, na autostradzie A2 w Świecku, zarówno w kierunku wschodnim, jak i zachodnim, oraz na terenie Słubic występują utrudnienia w ruchu drogowym. Wyjazd i wjazd do Niemiec poprzez autostradę A2 są całkowicie zablokowane na wszystkich pasach ruchu drogowego. Dodatkowo, od niedzieli 17 marca od godziny 20:00 do środy 20 marca do godziny 22:00, przejście graniczne w Gubinku jest zablokowane.

Policjanci przypominają podróżnym, aby w związku z protestami odpowiednio wcześniej planować trasy alternatywne. W związku z tym, poniżej zamieszczamy linki do komunikatów publikowanych na stronach internetowych jednostek Policji województwa lubuskiego, dotyczących zamkniętych dróg oraz sugerowanych tras alternatywnych.

Jak przebiegały protesty rolników na Podkarpaciu?
Sonda
Czy popierasz strajk rolników?