Projektowana siedziba KW PSP w Gorzowie

i

Autor: KW PSP

Przebudowa siedziby lubuskich strażaków

2023-01-25 11:18

Jeden z budynków przy ulicy Wyszyńskiego, gdzie znajduje się siedziba Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej, przestanie istnieć. Lubuscy strażacy od dawna przygotowywali się do tej inwestycji, bo obecny budynek nie jest przystosowany do ich pracy. Jak twierdzi sam komendant, jest mało funkcjonalny.

- Od dłuższego czasu szukaliśmy rozwiązania, które z jednej strony poprawi te warunki lokalowe, a tym samym zwiększy komfort pracy i przyjmowania interesantów, a z drugiej strony pozwoli dostosować to miejsce do rangi instytucji z poziomu wojewódzkiego - mówi Patryk Marusza, komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie.

Strażacy zdecydowali o wyburzeniu jednego z budynków, który jest w fatalnym stanie technicznym. W tym miejscu powstanie nowy, bardziej funkcjonalny obiekt.

- Przybędzie tam dodatkowa kondygnacja, a cała powierzchnia tego nowego gmachu wyniesie prawie osiemset metrów kwadratowych. Będzie więc zdecydowanie więcej miejsca na biura, pomieszczenia sanitarne i socjalne - wyjaśnia komendant.

Gotowy jest projekt, jest też pozwolenie na budowę. Lada dzień zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę przebudowy siedziby Komendy Wojewódzkiej.

QUIZ. Samochody znane z ekranów kin i tv. Widziałeś je na pewno, ale czy coś o nich wiesz?

Pytanie 1 z 12
Legendarna "Drużyna A" poruszała się po USA Chevroletem/GMC serii...