straż pożarna

i

Autor: fot. Pixabay

POŻAR

Pożar mieszkania na Słonecznym. Jedna osoba poszkodowana

2024-06-05 9:20

Gorzowscy strażacy ruszyli do akcji we wtorkowy (05.06) wieczór, kiedy to doszło do pożaru jednego z mieszkań znajdujących się na osiedlu Słonecznym. Jedna osoba, która przebywała w tym czasie w mieszkaniu, podtruła się dymem i została zabrana do szpitala. Czy to mogło być podpalenie?

Ogień w jednym z mieszkań. Mężczyzna zabrany do szpitala

Informacja o pożarze dotarła do strażaków około godziny 20:30. Jak się okazało, ogniem zostało objęte wyposażenie jednego z mieszkań na Słonecznym — płomieniami zajęły się m.in. meble i ściany. Z uwagi na duże zagrożenie, że pożar rozprzestrzeni się na inne pomieszczenia i lokale, na miejsce wysłano cztery zastępy straży pożarnej. Na szczęście mundurowi dość szybko poradzili sobie z ogniem.

W tym czasie w mieszkaniu przebywały trzy osoby: dwóch mężczyzn oraz kobieta. Jeden z mężczyzn został przetransportowany do szpitala na skutek podtrucia się dymem.

Policja ustala okoliczności zdarzenia

W tej chwili ustaleniem dokładnych przyczyn wybuchu pożaru zajmuje się biegły z zakresu pożarnictwa oraz gorzowscy policjanci. Wszystko dlatego, że osoby, które przebywały wtedy w mieszkaniu, wspólnie spożywały alkohol. Właściciel nieruchomości został zabrany na komisariat do wytrzeźwienia. Niewykluczone, że doszło do jakiejś awantury i podpalenia, o czym może świadczyć fakt, że mundurowi przeszukiwali osiedle.

Sprawdzamy, czy doszło do jakiegoś przekroczenia przepisów prawa, a jeśli tak, to do jakiego. Dzisiaj będziemy rozmawiać z właścicielem mieszkania, by ustalić, czy było to podpalenie, wypadek, zamierzone czy też niezamierzone działanie. Działania te zaplanowano na dzisiaj, ponieważ musieliśmy czekać, aż mężczyzna wytrzeźwieje. Czekamy też na opinię biegłego, która jest nam niezbędna do dalszej kwalifikacji prawnej — powiedział Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Eksperci pracują obecnie nad sprawą. Przypomnijmy: to już kolejny, niebezpieczny pożar w ciągu ostatnich dni. Kilka dni wcześniej ktoś podpalił auta zaparkowane przy jednej z firm przy ul. Myśliborskiej.

Zobacz też: Najlepsze osiedla do życia w Gorzowie

Sonda
Byłeś kiedyś świadkiem pożaru?
Płonie dach budynku Akademii przy ul. Teatralnej. Trwa akcja gaśnicza