Anita Kucharska-Dziedzic

i

Autor: facebook.com/KucharskaDziedzic

Gorzów: Posłanka będzie chronić seniorów przed nieuczciwymi sprzedawcami. Złożyła ważną interpelację!

2022-12-05 13:15

W ostatnich tygodniach w Gorzowie coraz głośniej jest o pokazach sprzętu RTV i AGD dla seniorów. Odbywają się one w miejscach publicznych, a z reguły starsze osoby są zwabiane za pośrednictwem wiadomości sms lub telefonu z tajemniczej firmy.

O dwóch ostatnich pokazach pisaliśmy na naszym portalu. Oba zostały udaremnione przez grupę aktywistów, która sprzeciwia się tego typu wydarzeniom.

Organizatorzy protestów zrobili swoje, bo o zajściach w Gorzowie wiedzą już politycy. Posłanka na Sejm RP, Anita Kucharska-Dziedzic, postanowiła złożyć interpelację do Ministerstwa Sprawiedliwości wzywającą do natychmiastowego podjęcia prac zmieniających ustawę o prawach konsumenta i wprowadzenia do niej zapisów, które chronią osoby starsze przed nieuczciwymi sprzedawcami.

- Obowiązkiem państwa polskiego jest edukować i ostrzegać! W szczególności te osoby, które najbardziej narażone są na manipulację i których bezbronność wykorzystują inni. Należy pamiętać, że Minister Sprawiedliwości dysponuje potężnym Funduszem Sprawiedliwości, który powinien być skierowany do pomocy ofiarom tego typu działań sprzedażowych! - pisze posłanka Anita Kucharska-Dziedzic na swoich social mediach.

Treść interpelacji poniżej:

Treść interpelacji posłanki RP Anity Kucharskiej-Dziedzic

i

Autor: facebook.com/KucharskaDziedzic
Sonda
Czy posłanka Anita Kucharska-Dziedzic postąpiła słusznie?