L.U.C.

i

Autor: pexels @l.u.c.official / www.instagram.com

OSKARY

Polski raper kandydatem do Oscara! To historyczna chwila. Czy L.U.C. zdobędzie nominację do Oskara za najlepszą ścieżkę dźwiękową?

2023-11-20 13:03

Tego jeszcze nie było! Do grona znamienitych artystów ubiegających się o Oskary 2024 dołącza polski producent muzyczny, raper, kompozytor i wokalista. L.U.C., bo o nim mowa, jest jednym z kandydatów do tej prestiżowej nagrody za najlepszą ścieżkę dźwiękową.

L.U.C., a właściwie Łukasz Rostkowski pochodzi z Zielonej Góry. To wyjątkowy artysta, który w swojej twórczości łączy sztukę, edukację, nowoczesność i pokazuje zupełnie inne spojrzenie na wiele perspektyw.

Ukończył Prawo, Administrację i Ekonomię we Wrocławiu, jest członkiem Akademii Fonograficznej ZPAV, a w 2011 roku znalazł się wśród 30 najlepszych polskich raperów - rankingu sporządzonego przez magazyn Machina.

L.U.C. wśród artystów światowej sławy. Pracował z prawdziwymi gwiazdami!

W swojej karierze Łukasz Rostowski współpracował z szerokim gronem artystów, wśród których znaleźli się znani polscy raperzy, tacy jak. m.in. Peja, Abradab, Fokus i Rahim, Kaliber 44, Ńemy, czy OSTR, ale także wykonawcy jazzowi, klasyczni, elektroniczni, rockowi czy trip hop. L.U.C. tworzył z Urszulą Dudziak, Leszkiem Możdżerem, Marią Peszek, Krystyną Prońko, The Prodigy Taliba Kweli, Coldcuta, Massive Attack i wieloma innymi artystami, nie tylko polskie, ale światowej sławy.

Do tej pory Nnagrodzony został m.in. Mateuszem Trójki, Wrocławską Nagrodą Muzyczną, nagrodą Ale Sztuka, Ślizgerem, Brylantami Dolnośląskimi i dwukrotnie Yachem, a także okrzyknięty przez dziennikarzy Artystą XXI wieku. I wygląda na to, że to wcale nie koniec!

L.U.C. nominowany do Oscara za ścieżkę dźwiękową do "Chłopów"

W 2023 roku Łukasz Rostowski, razem z międzynarodowym składem Rebel Babel Film Orchestra, stworzył muzykę do polskiego filmu "Chłopi", który zgłoszony został do Oskarów 2024 w kategoriach: najlepszy obraz nieanglojęzyczny oraz najlepszy pełnometrażowy film animowany. Jednak nie tylko sam film, ale właśnie twórcy muzyki, również będą się ubiegać o tą wyjątkową nagrodę.

Czy L.U.C. ma szansę na nominację do Oskarów 2024?

Zgłoszenie kandydatury to jedno, ale dopiero nominowani mają realne szanse walki o statuetkę. O tym kto zostanie nominowany zdecydują członkowie Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, decyzja ta ma zapaść zimą.

Na tę chwilę wiadomo, że o Oskary w kategorii najlepszej ścieżki dźwiękowej zawalczyć chce także Barbie, Czas krwawego księżyca, Oppenheimer, Poprzednie życie i Spider-Man poprzez multiwersum.

Jeśli Łukasz Rostowski otrzymałby nominację byłaby to historyczna chwila! Do tej pory bowiem zaledwie 11 polskich artystów otrzymało Oskary, a ponad 30 było nominowanych.

Szczecińscy raperzy

Quiz: Klasyki polskiego rapu. Tego słuchały tysiące ludzi. Sprawdź, jak dobrze znasz rapowe kawałki

Pytanie 1 z 10
Dokończ tekst: "Ciemno już, zgasły wszystkie światła..." (Peja "Głucha noc")
Peja - Głucha noc
Lewandowski rapuje z Quebonafide!