Ken i Barbie

i

Autor: screen z Youtube

FILM

Ken powalczy po Oscara! Czy Ryan Gosling z filmu "Barbie" zdobędzie prestiżową statuetkę?

2023-09-15 11:00

Film pt. "Barbie" odniósł spektakularny sukces i zarabiając prawie 1,5 mld dolarów stał się jedną z najbardziej kasowych produkcji wyrażyserowanych przez kobietę. A to jeszcze nie koniec sukcesów, bo "Barbie" zamierza też powalczyć o Oskary. Wśród pretendentów do tej prestiżowej nagrody znalazł się Ryan Gosling, który wcielił się w rolę Kena.

Hit "Barbie" zarobił miliony już w dniu premiery

"Barbie", w reżyserii Grety Gerwig, to niewątpliwy kinowy hit tego roku, który pobił absolutny rekord i zarobił na siebie szokującą kwotę. Tylko w trakcie premiery w Stanach Zjednoczonych zarobił 155 mln dolarów, a drugie tyle na rynku międzynarodowym. Pobił tym samym rewelacyjnego "Oppenheimera", który na swoim koncie w dniu premiery zanotował ponad 80 mln dolarów (premiera odbyła się w tym samym dniu).

Nie da się ukryć, że "Barbie" to wyjątkowa produkcja, która pokazuje świat z zupełnie innej perspektywy. Tutaj to kobiety wiodą główną rolę żyjąc wśród słodkich różowych domów, jeżdżąc różowymi samochodami i nieustannie się bawiąc. Takie idealne życie może jednak prowadzić do... kryzysu egzystencjalnego, którego doznaje tytułowa bohaterka. Wcieliła się w nią Margot Robbie.

Ale kimże byłaby Barbie bez swojego ukochanego Kena u boku? W partnera kutlowej lalki wcielił się uwielbiany przez kobiety Ryan Gosling, który teraz zamierza powalczyć o Oskara!

Ryan Gosling powalczy o Oskara za rolę Kena

Mimo, że Oskarowa gala odbędzie się dopiero w marcu 2024 roku to już rozpoczęły się analizy dotyczące tego, kto zdobędzie tą prestiżową statuetkę.

Wśród głównym pretendentów do tego tytułu w kategorii najlepszej roli drugoplanowej znajduje się Ryan Gosling za odtwórcę Kena w filmie "Barbie". Wytwórnia Warner Bros oficjalnie zgłosiła aktora do walki o statuetkę.

Jednocześnie wytwórnia potwierdziła też, że będzie się ubiegać o Oskara w kategorii "najlepszy oryginalny scenariusz".

Obok Ryana Goslinga o Oskara powalczy także Robert Downey Jr., który wcielił się w rolę Lewisa Straussa w filmie "Oppenheimer" Chrostofera Nolana.

Premiera "Barbie" na Netflixie. Kiedy?

Niedługo produkcja "Barbie" podbije także świat streamingu. Jej premierę na kanale Netflix zaplanowano już na 24. września.

Zobacz też: Nietypowe lalki Barbie. One podbijają świat!

Barbie. QUIZ: Sprawdź, ile wiesz o słynnej lalce

Pytanie 1 z 11
Jak nazywa się aktorka, która zagrała Barbie w najnowszym filmie?
Jak nakręcono BARBIE? Kulisy i ciekawostki z filmu | To Się Kręci #20