Tak wyglądał mecz ebut.pl Stal Gorzów - KS Apator Toruń

i

Autor: Janek Pańczyszyn Fotografia

żużel

Pech Stali Gorzów! W hicie PGE Ekstraligi nie pojedzie podstawowy zawodnik. Kto w jego miejsce?

2024-06-23 10:46

W niedzielę, 23 czerwca, o godz. 19:15 rozpocznie się hit 9. kolejki PGE Ekstraligi pomiędzy ebut.pl Stalą Gorzów, a Orlen Oil Motorem Lublin. Wiemy już, że gospodarze tego spotkania pojadą bez swojego podstawowego zawodnika. Tego można było się spodziewać!

Jak dobrze pamiętają gorzowscy kibice, w minioną niedzielę, 16 czerwca, fatalny w skutkach upadek zaliczył Oskar Fajfer, który wjechał w Andrzeja Lebiediewa, zawodnika Unii Leszno. W efekcie ten pierwszy zakończył mecz ze wstrząśnieniem móżgu, a drugi z trzema połamanymi żebrami. Na domiar złego po innym upadku na uraz narzekał junior, Oskar Paluch.

Już wtedy trener Stali, Stanisław Chomski, mówił, że występ Oskara Fajfera w niedzielnym meczu przeciwko Orlen Oil Motorowi Lublin jest niepewny i jego obawy się potwierdziły. Z naszych informacji wynika, że Fajfera dziś na torze nie zobaczymy.

Zawodnik nadal nie czuje się na siłach, aby wsiąść na motocykl po upadku, a Chomski nie chce za wszelką cenę robić wyniku w meczu tak naprawdę "o nic", bo w perspektywie jest jazda w fazie play-off i tam Fajfer będzie już potrzebny. W dodatku Fajfer w ogóle nie trenował w tym tygodniu, więc jego jazda w niedzielnym meczu byłaby mocno niepewna. W miejsce Oskara był awizowany Mathias Pollestad i tu nic się nie zmieni. Norweg dziś pojedzie przeciwko mistrzowi Polski.

Tak wyglądał ostatni mecz na "Jancarzu". Stal Gorzów - Unia Leszno

Stal Gorzów – Motor Lublin. Awizowane składy

  • STAL: 9. Jakub Miśkowiak; 10. Szymon Woźniak; 11. Martin Vaculik; 12. Mathias Pollestad; 13. Anders Thomsen; 14. Oskar Paluch; 15. Jakub Stojanowski. Trener: Stanisław Chomski.
  • MOTOR: 1. Dominik Kubera; 2. Jack Holder; 3. Frederik Lindgren; 4. Mateusz Cierniak; 5. Bartosz Zmarzlik; 6. Wiktor Przyjemski; 7. Bartosz Bańbor. Trener: Maciej Kuciapa.
POLSCY ŻUŻLOWCY PO GRAND PRIX. SZYMON WOŹNIAK I DOMINIK KUBERA SZCZERZE O BŁĘDACH
Sonda
Czy zaskoczyło cię nieznaczne zwycięstwo Stali Gorzów?