Park Handlowy Podmiejska w Gorzowie

i

Autor: akl

Park handlowy Podmiejska rośnie w oczach

2023-01-19 15:23

Mieszkańcy ulicy Podmiejskiej oraz pobliskiego osiedla Janice zyskają w okolicy nowy park handlowy. Przy rodzie Sybiraków trwa budowa obiektów handlowych. Jednym z nich będzie Biedronka.

To okolica, w której praktycznie nie ma nic, oprócz ośrodka ruchu drogowego. Mieszkańcy okolicznych budynków z reguły na większe zakupy musieli jechać do centrum, lub na inne osiedla. Teraz to się zmieni, bo tuż przy rondzie Sybiraków powstaje Park Handlowy "Podmiejska".

Park powstaje na dwóch działkach o łącznej powierzchni prawie 11 tysięcy metrów kwadratowych. Wjazd do przyszłego parku handlowego zlokalizowany jest bezpośrednio z ul. Podmiejskiej.

W tym miejscu powstaną trzy budynki. Pierwszy już stoi, będzie znajdował się w nim market sieci Biedronka. W drugim mają znajdować się dwa lokale handlowe. Nie ma jeszcze konkretnych informacji o najemcach, ale swoją działalność będzie mógł prowadzić np. market budowlany.

Plan zakłada też wybudowanie trzeciego budynku, ale jego realizacja stoi pod znakiem zapytania. Pierwotnie miała być w nim restauracja, ale nie wiadomo, czy znajdzie się najemca.

Przed budynkiem powstanie oczywiście duży parking. Planowane zakończenie pierwszego etapu inwestycji, czyli otwarcie kolejnej Biedronki w Gorzowie planowane jest na I kwartał 2023 roku.

QUIZ: Czy rozpoznasz gwiazdy światowego tenisa? Nie znać ich to wstyd dla kibica! Sprawdź się

Pytanie 1 z 14
Kim jest ta tenisistka?
Iga Świątek