Gorzów Wielkopolski

i

Autor: Bartłomiej Nowosielski/Urząd Miasta Gorzowa

Kapitalne wieści dla mieszkańców Gorzowa. W mieście powstanie Selgros

2022-12-02 12:04

Gorzów w ostatnich latach coraz bardziej otwiera się na inwestycje gospodarcze. Tym razem wiemy, że w mieście pojawi się sklep sieci Decathlon. To jednak niejedyny, duży sklep w okolicy.

W północno-wschodniej części miasta trwa budowa Power Center Acteeum. Na powierzchni 25 000 mkw pojawi się kilka, bardzo dużych inwestycji. Będzie budowa Decathlonu, ale także swój sklep będzie miała Biedronka. Nowością jest hurtownia Selgros, która w ostatnich latach jest bardzo popularna w większych miastach w Polsce.

Selgros w Gorzowie. Kiedy Selgros w Gorzowie?

Lokalizacja Power Center Acteeum przy nowo przebudowywanej ulicy Walczaka zapewni dogodny dostęp dla mieszkańców. Centrum zapewni klientom 800 miejsc parkingowych z infrastrukturą do ładowania pojazdów. W pobliżu przystanek końcowy będzie miała również linia tramwajowa. W centrum znajdą się też strefy relaksu, rozrywki, gier i zabaw dla dzieci, gastronomii oraz wiele ciekawych rozwiązań małej architektury - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Gorzowa.

- Nasz gorzowski projekt Power Center nabrał już ogromnego rozpędu i z tym większą energią „wrzucamy wyższy bieg” w jego realizacji. Mając pozwolenie na budowę, zaplanowaliśmy harmonogram prac deweloperskich. Już niebawem – bo na wiosnę 2023 – ruszamy z budową. Już teraz wiemy, że swoje przestronne sklepy otworzą tu takie marki jak Biedronka, Decathlon, Sinsay czy Martes Sport. Finalizujemy także ustalenia z innymi najemcami i już teraz wiemy, że oferta zakupowa naszego gorzowskiego centrum handlowego nie będzie miała sobie równych w okolicy – zapewnia Tomasz Jopkiewicz, Leasing Director w Acteeum Central Europe.

- Każda inwestycja to szansa dla rozwoju miasta i dla mieszkańców na miejsca pracy, czy rozwój własnych biznesów, a tak duża inwestycja pomnaża zakres tych szans – mówi Jacek Gumowski, dyrektor Wydziału Obsługi Inwestora i Biznesu.

- Pokazuje też, że miasto jest atrakcyjne, że jest perspektywiczne w rozwoju. Każde takie przedsięwzięcie poprzedzone jest bowiem wnikliwą analizą rynku. Jeśli powstaje, to analiza wypada dobrze dla Gorzowa – dodaje Jacek Gumowski.

Otwarcie centrum zaplanowano na wiosnę 2024 roku.

Sonda
Czy cieszysz się z budowy hurtowni Selgros?