AKADEMIA

Państwo wesprze odbudowę Akademii w Gorzowie. Wojewoda Lubuski po rozmowach z Ministrem Szkolnictwa

2024-04-18 11:29

Straty jakie wywołał pożar Akademii im. Jakuba z Paradyża mogą sięgać nawet 150 milionów złotych. To ogromna kwota, której miasto nie jest w stanie samodzielnie pokryć. Teraz Wojewoda Lubuski zapewnił, że wsparcie finansowanie popłynie również od państwa.

Pożar AJP w Gorzowie. Straty są ogromne!

Ogień pojawił się w piątek (13.04) na dachu budynku AJP i szybko rozniósł się na kolejne kondygnacje. Jeszcze do niedzieli trwała akcja strażaków, którzy zajmowali się dogaszaniem poszczególnych ognisk pożaru. Straty? Zawalone stropy i zwęglone pomieszczenia, których odbudowa może pochłonąć nawet 150 milionów złotych!

Z uwagi na tak ogromne koszty, prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki zwrócił się z prośbą o wsparcie finansowanie do premiera Donalda Tuska, z kolei w Internecie ruszyła zbiórka pieniędzy na odbudowę AJP.

Wojewoda Lubuski zapewnia: będzie pomoc państwa

Dobre wiadomości w sprawie dodatkowych środków na odbudowę płyną z Urzędu Wojewódzkiego. Wojewoda Lubuski Marek Cebula spotkał się w tej sprawie z Ministrem Szkolnictwa Wyższego, który zapewnił, że będzie zapewniona pomoc państwa przy odbudowie budynku Akademii. Na razie nie wiadomo jednak, ile miałaby ona wynieść.

Jak informują przedstawiciele urzędu wojewódzkiego: w sprawie pożaru odbyła się nadzwyczajna sesja podczas której, uchwałą Senatu AJP, zadecydowano o powołaniu Komisji Uczelnianej, badającej przyczyny i szkody spowodowane pożarem.

Pożar dachu Akademii w Gorzowie. Kłęby dymu widać z oddali!

Sonda
Byłeś kiedyś świadkiem pożaru?
Płonie dach budynku Akademii przy ul. Teatralnej. Trwa akcja gaśnicza