BULWARY

Bulwary odsłonięte, ale wciąż zamknięte. Jest decyzja eksperta

2024-04-17 12:53

Mimo że poziom wody w Warcie powoli się normuje, a dolne tarasy gorzowskich bulwarów zostały odsłonięte, to wciąż pozostają one zamknięte dla spacerowiczów. Taką decyzję podjęto po dokładnej ekspertyzie specjalisty. Kiedy zostają udostępnione dla zwiedzających?

Warta opadła i odsłoniła bulwary

Po tym jak od lutego poziom wody w Warcie gwałtownie wzrastał, teraz wszystko wskazuje na to, że sytuacja wreszcie wraca do normy. Warta opadła i na powrót ukazała zalane wcześniej bulwary. Trzeba jednak przyznać, że teraz widok bulwarów dalece odbiega od tego, do czego przyzwyczajeni są gorzowianie. Warta zostawiła bowiem spore ilości błota i innych zanieczyszczeń, co zdecydowanie nie zachęca do spacerów. Zresztą, i tak, spacerować póki co nie można.

Ekspert wydał opinię. Dolne tarasy wciąż zamknięte

Wody już nie ma, ale to wcale nie oznacza, że teraz bez przeszkód można spacerować w pobliżu rzeki. Na zlecenie GRH, zarządcy bulwarów, przeprowadzona została ekspertyza, która wykazała liczne ubytki i zapadnięcia kostki brukowej na dolnych tarasach, które przez dwa miesiące pozostawały pod wodą. To z kolei może być niebezpieczne dla mieszkańców: grozi nie tylko kontuzją, ale także upadkiem wprost do rzeki!

Dlatego podjęto decyzję, że dolne bulwary pozostaną zamknięte, a to oznacza, ze póki co nie można tamtędy spacerować. Najpierw cały teren ma zostać uporządkowany i odpowiednio naprawiony, a dopiero później tereny zostaną udostępnione mieszkańcom. Na razie nie wiadomo jeszcze dokładnie, kiedy to nastąpi.

Tak wyglądały rejony Warty, gdy rzeka osiągnęła najwyższy poziom

Sonda
Lubisz spacerować po bulwarach?
Wielka ulewa przeszła nad Warszawą. Ulice zamieniły się w rzeki