Straż pożarna

Płonie dach budynku Akademii przy ul. Teatralnej. Trwa akcja gaśnicza. Na miejscu jest kilkanaście zastępów

2024-04-12 13:51

Płonie dach Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie, płomienie i dym widać z kilometrów, a także na trasie S3. Strażacy prowadzą akcję gaśniczą. Początkowo z płomieniami obejmującymi cały dach walczyło osiem zastępów. Kierowcy muszą uważać, są utrudnienia w ruchu.

Pożar w Gorzowie. Dach Akademii płonie

Na miejsce docierają wciąż kolejne jednostki i służby. Budynek został ewakuowany. W tym momencie nie ma informacji na temat osób poszkodowanych. Dyżurny zgłoszenie o ogniu przy ulicy Teatralnej otrzymał około godziny 11:30, 12 kwietnia. Chwilę później z bulwaru było widać już płomienie unoszące się ponad konarami drzew. Aktualizacja na godz. 13:44, na miejscu działa 18 zastępów straży pożarnej zarówno ochotniczej jak i państwowej. 

- Nie ma potrzeby, żeby dosyłać kolejne siły i o środki. Sytuacja jeszcze nie jest opanowana. Strażacy przede wszystkim próbują uratować i zabezpieczyć kondygnacje, które znajdują się bezpośrednio pod kondygnacją płonącą. Niestety, zupełnemu zniszczeniu uległ dach wraz oczywiście z poddaszem. Część ognia przedostała się do kilku pomieszczeń kondygnacji poniżej. Natomiast zostało to przez strażaków szybko opanowane. Trwają cały czas działania po to, żeby ten ogień się nie rozprzestrzeniał. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Nie było również żadnego zagrożenia i nie ma zagrożenia w stosunku do budynku, w którym znajduje się w pobliżu. To jeszcze nie jest czas, żeby można było cokolwiek powiedzieć o przyczynach pożaru - powiedział dla Eska Gorzów News, mł. bryg. mgr inż. Arkadiusz Kaniak, Rzecznik Prasowy Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

Płonie dach budynku Akademii przy ul. Teatralnej. Trwa akcja gaśnicza

Utrudnienia na drodze przez pożar w Gorzowie

Kierowcy jak i piesi, którzy mają zamiar poruszać się w rejonach Akademii muszą wiedzieć, że występują problemy. Droga jest zablokowana od mostu lubuskiego do ulicy Hejmanowskiej i są utrudnienia. O kolejnych informacjach w tej sprawie będziemy na bieżąco informować. Z powodu pożaru wstrzymano także ruch pociągów na trasie Krzyż-Kostrzyn. W naszej galerii zdjęć znajdziecie widok, który unosi się nad Gorzowem.  

Na temat pożaru wypowiedział się także prezydent Gorzowa, Jacek Wójcicki. 

- Deklarujemy wszelkie wsparcie powiedział prezydent Jacek Wójcicki jesteśmy w kontakcie z władzami uczelni Sytuacja jest bardzo trudna i na pewno będziemy chcieli Akademii pomóc jak najszybciej na dzisiaj najważniejsze jest to że w tej chwili nie ma żadnych informacji o osobach poszkodowanych najprawdopodobniej akcja ewakuacyjna była skuteczna ewakuowanie zostali zarówno pracownicy akademii i jak i pracownicy urzędu w budynku sąsiednim znajdującym się obok pożaru - podkreślił na łamach gorzów.pl, prezydent Jacek Wójcicki.

Pożar dachu Akademii w Gorzowie. Kłęby dymu widać z oddali!

Sonda
Byłeś kiedyś świadkiem pożaru?