Gorzów: AJP

i

Autor: SG

Nowe technologie odpowiedzą na wysokie rachunki za energię? W Gorzowie powstanie ośrodek, który będzie je tworzył

2022-06-07 17:19

To wspólne przedsięwzięcie Akademii im. Jakuba z Paradyża, Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego, Inneko i Lubuskiej Organizacji Pracodawców. Razem chcą tworzyć nowe technologie energetyczne, badać je i produkować.

W Gorzowie będą tworzyć eko energię. Powstaje Lubuski Park Badawczo Wdrożeniowy Technologii Energetycznych "Eko-Energia". Jego założyciele przekonują, że dla mieszkańców to szansa na tańszą energię i niższe ceny. Porozumienie w tej sprawie podpisano w Akademii im. Jakuba z Paradyża. Tworzeniem eko technologii​ zajmie się uczelnia, a także Inneko, Gorzowski Ośrodek Technologiczny i przedsiębiorcy zrzeszeni w Lubuskiej Organizacji Pracodawców. Pieniądze na badania mają pochodzić z Unii Europejskiej.

Jeżeli są problemy z energią, to my chcemy to usprawnić, żeby cena była niższa, aby technologie były bardziej dostępne dla każdego kto będzie zainteresowany, żeby ją wdrożyć. I mamy nadzieję, przełoży się to na cenę. Oczywiście w długoterminowej perspektywie - mówi Justyna Kmietowicz, prezes GOT.

Na pierwsze efekty działalności Lubuskiego Parku przyjdzie jeszcze poczekać. Dlatego na razie niższych rachunków za energię nie ma się co spodziewać.

QUIZ o etyce i moralności. Czy jesteś dobrym człowiekiem?

Pytanie 1 z 10
Często pomagasz potrzebującym?