Noclegownia Gorzów

i

Autor: coola Noclegownia powstanie przy ulicy Słonecznej

Gorzowskie noclegownie gotowe do zimy

2021-10-14 14:18

Największe gorzowskie noclegownie są już gotowe do zimy.​ Co więcej coraz niższe temperatury sprawiły, ze coraz więcej osób bezdomnych już zwraca się do nich o pomoc.

W noclegowni przy Strażackiej prowadzonej przez Towarzystwo Pomocy imienia Św. Brata Alberta przebywa obecnie 30 podopiecznych. Miejsc w noclegowni jest 54 a sama placówka jest przygotowana do zimy. Ma odpowiedni zapas opału i żywności. Podobnie sytuacja wygląda w otwartej rok temu noclegowni dla 70 osób przy ulicy Słonecznej.

Tam są świetlice, tam są węzły sanitarne, tam jest wszystko co trzeba do życia. To już nie są piwnice , to są normalne pomieszczenie z oknami , z drzwiami , z wentylacją , z kanalizacją i ogrzewaniem. Mówi o nowej noclegowni Augustyn Wiernicki prezes Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna.

Prowadzący noclegownie zapewniają, że nikomu w potrzebie nie odmówią pomocy. Jest jednak jeden warunek. Żeby z niej skorzystać trzeba być trzeźwym. Szacuje się, że w Gorzowie jest około 200 bezdomnych osób.

Którym typem osobowości jesteś?

Pytanie 1 z 8
Opisz swój charakter
Pijany kierowca nie dał rady utrzymać się na nogach!