Gorzów: biegacz

i

Autor: Ratna Fitry z Pixabay

Gorzów: Trochę ruchu i można pomóc chłopcu zmagającemu się z białaczką!

2021-01-28 11:16

W czwartek (28.01) odbywa się „Urodzinowe bieganie dla Franka”. To akcja na rzecz chłopca, który jest podopiecznym Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę. Wydarzenie organizuje jego nauczycielka pływania. Wystarczy pobiec i zamienić kilometry na złotówki.

Pobiegnij i pomóż Frankowi, który zmaga się z białaczką. Wystarczy dzisiaj (28.01) pobiegać i poinformować o tym organizatorkę. Na Facebooku jest wydarzenie „Urodzinowe bieganie dla Franka”. Wpisujemy tam pokonany dystans, godzinę, mile widziane zdjęcie. Kilometry zrobione przez uczestników zostaną zsumowane i zamienione na złotówki.

- Szukam sponsorów, którzy chcieliby zapłacić za kilometry, które zrobią wszyscy, którzy tego dnia będą biegali. A druga rzecz jest taka, że każda z osób, która będzie chciała wziąć udział, to też mogą zrobić przelew symboliczny, np. 1 zł za kilometr, czy 5 zł za każdy przebiegnięty kilometr - mówi Jolanta Lisek, organizatorka.

Franek jest 8-letnim chłopcem, mieszkańcem Gorzowa, podopiecznym Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę. Pod wydarzeniem zamieszczone jest konto, na które można wpłacać pieniądze na jego rzecz przez cały rok. Szczegóły na Facebooku, szukajcie wydarzenia „Urodzinowe bieganie dla Franka”.

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?