Pierwsze drzewa już zostały wycięte.

i

Autor: Przemek Mazurek Pierwsze drzewa już zostały wycięte.

Gorzów: Prace przy budowie hali idą pełną parą [AUDIO]

2021-01-22 13:52

Pierwsze krzewy i mniejsze drzewa zostały już wycięte. Od kilku dni trwają prace przy budowie hali widowiskowo-sportowej w Gorzowie. Ich efekty są już widoczne gołym okiem. Wzdłuż ulicy Słowiańskiej stoi zamontowane niedawno ogrodzenie, które oddziela teren inwestycyjny od chodnika i jezdni. Na placu budowy leżą też wycięte drzewa.

Wycinka wszystkich kilkuset drzew ma potrwać do końca lutego. Czy wykonawca zdąży z tym terminem?

Mówi Joanna Kasprzak-Perka, prezes Słowianki:
Wokół placu budowy stanęło ogrodzenie.

i

Autor: Przemek Mazurek Wokół placu budowy stanęło ogrodzenie.

Na placu budowy jeszcze w pierwszym kwartale tego roku rozpoczną się pierwsze wykopy. Nastąpi to zaraz po wycince drzew i po uporządkowaniu terenu.

Przypomnijmy, umowa z generalnym wykonawcą budowy hali, czyli firmą Budimex S.A. została podpisana 4 stycznia 2021 roku. Dzień później nastąpiło oficjalnie przekazanie terenu pod inwestycje. Pierwsze realne prace, czyli grodzenie terenu ruszyły 13 stycznia.

Hala widowiskowo-sportowa będzie kosztować 89 mln zł. Niemal co trzecia złotówka pochodzi z dofinansowania. 22 miliony złotych to środki rządowe, a 6 milionów złotych przekazał urząd marszałkowski. Reszta to wkład własny miasta. Obiekt pomieści ok. pięciu tysięcy kibiców. Budowa ma potrwać dwa lata.

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...
ESKA XD #014