gorzów miasto

i

Autor: Bartłomiej Nowosielski/gorzow.pl W Gorzowie podrożał wynajem mieszkań.

Gorzów sporo inwestuje i jest coraz wyżej w rankingach

2022-12-01 10:53

W Gorzowie dzieje się dużo, co widać na ulicach, chodnikach, czy torowiskach. Potwierdzają to liczby zgromadzone w rankingu Liderzy Inwestycji przygotowanym przez Wspólnotę - pismo samorządu terytorialnego.

- Miasto Gorzów poczyniło wiele inwestycji w infrastrukturę, w rozwój dróg, w przygotowanie terenów inwestycyjnych. Inwestowano też w nowoczesną edukację, sport i kulturę. To wymagało dużej aktywności, a że strony mieszkańców też cierpliwości, ale dzisiaj przynosi to efekty – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy.

Potwierdzają to liczby. W Gorzowie wydatki inwestycyjne w latach 2019-21 wyniosły ponad 2200 złotych na jednego mieszkańca, co dało 4 miejsce w rankingu, na 18 miast wojewódzkich. Dla porównania, w pobliskiej Zielonej Górze ten wskaźnik wynosi niewiele ponad 1260 złotych, co daje południowej stolicy naszego województwa dopiero 16 miejsce w rankingu.

Pierwsze miejsce jeżeli chodzi o inwestycje w przeliczeniu na 1 mieszkańca, zajmuje Opole. Miasto to, ze wskaźnikiem sięgającym ponad 3035 złotych na osobę jest liderem od trzech edycji. Na drugim miejscu jest Szczecin - 2480 zł na 1 mieszkańca, a podium zamyka Poznań z kwotą 2354 złote.