Gorzów: deptak

i

Autor: SG

Gorzów: Podatki od nieruchomości nadal bez zmian

2020-11-25 19:30

Prezydent Jacek Wójcicki tuż przed sesją Rady Miasta wycofał projekt uchwały podnoszącej podatki od nieruchomości. Oznacza to, że te pozostają na tegorocznym poziomie. Miało to być drugie podejście prezydenta Gorzowa do kwestii podniesienia podatków. Miesiąc temu większość radnych nie zgodziła się na podwyżki.

Podatki bez zmian. Na środowej sesji (25.11) radni mieli debatować nad podniesieniem podatków od nieruchomości. Do dyskusji nie doszło. Prezydent Jacek Wójcicki tuż przed sesją wycofał projekt uchwały. Stawki miały wzrosnąć o 3,5 proc.

Co to oznaczało dla mieszkańców? Urzędnicy przygotowali symulację. Wynika z niej, że właściciel 70-metrowego mieszkania wraz z udziałem w gruncie 20 m kw zapłaciłby w przyszłym roku o 2 złote więcej. Z kolei przedsiębiorca za 100-metrowy obiekt gospodarczy na 3-arowej działce w 2021 roku musiałby zapłacić 91 zł więcej. Miasto dzięki temu miało zarobić 2,3 mln złotych.

Przypomnijmy, że na poprzedniej sesji radni zajmowali się już tą sprawą. W październiku większość rady opowiedziała się za utrzymaniem stawek na dotychczasowym poziomie.

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?