Gorzów: Starostwo Powiatowe

i

Autor: SG Starostwo Powiatowe w Gorzowie.

Większy budżet i więcej inwestycji. Powiat Gorzowski planuje remonty dróg i działania społeczne

2020-11-25 13:03

Większy budżet i więcej inwestycji. Powiat Gorzowski ​chce przeznaczyć więcej pieniędzy na drogi i działania społeczne. Budżet powiatu w roku 2021 ma wynieść około 93 milionów złotych. To o 11 milionów więcej niż w tym roku.

Budżetowa nadwyżka ma zostać przeznaczona na inwestycje.

-Inwestycje wzrosną o przeszło dziesięć milionów złotych. Myślę, że to byłby duży sukces, taki jest plan i mam nadzieję, że to się nam uda. Oznacza to, że w przyszlym roku inwestycje byłyby na poziomie trzyciestu kilku milionów, do tej pory było to nieco ponad dwadzieścia-mówi Magdalena Słomińska, starosta gorzowski.

Wśród planowanych działań sporo remontów dróg. Przebudowy ma się doczekać m.in. trasa z Borka do Brzozowca w gminie Deszczno ale nie tylko.

-Droga z Borka do Brzozowca jest bardzo zniszczona, remont ma kosztować około siedemnastu milionów, do tego remonty dróg w Stanowicach, Lubiszynie, Kłodawie, Wawrów Górny i Dolny zaraz rozpoczniemy, ruszyły prace w Warnikach. Naprawdę bardzo dużo mamy tych zadań do zrealizowania-dodaje starosta.

W 2021 roku powinny rozpocząć się także prace związane z utworzeniem Centrum Wspierania Rodziny w Mościcach. Do tego tematu będziemy wracać.

Październikowy spływ kajakowy Kłodawką

Większe czy mniejsze? To sprawdzian nie tylko na wiedzę, ale intuicję!

Pytanie 1 z 20
Który kraj ma większą powierzchnię?