Trwają prace nas nową strategią rozwoju miasta. Weź udział w ankiecie

i

Autor: mz Trwają prace nas nową strategią rozwoju miasta. Weź udział w ankiecie

Trwają prace nad nową strategią rozwoju Gorzowa. Jest ankieta, będą konsultacje

2020-11-24 19:18

Trwają prace nad nową strategią rozwoju Gorzowa. Jest ankieta, będą konsultacje. Ma pojawić się też nowa marka - Gorzów dla Pokoleń. Gorzów Przystań ma odejść do lamusa. O tym w środę (25.11) będą dyskutować gorzowscy radni.

Trwają prace nad nową strategią rozwoju Gorzowa. Udział w tym - oprócz urzędników, fachowców i specjalistów od planowania - biorą także gorzowianie. Były już spotkania, konferencje on-line, a teraz czas na ankietę. W niej kilka prostych pytań m.in. o kierunek rozwoju miasta czy potencjał gospodarczy. - Ponad 50 ankiet już do nas spłynęło i czekamy na kolejne - Mówi Marta Matkowska, z wydziału ZIT i planowania strategicznego. Ankiety można nadsyłać do 2 grudnia. Co dalej?

-Będą konsultacje społeczne, które zaplanowaliśmy na początku przyszłego roku. Później jeszcze będą konsultacje środowiskowe czyli już bardziej wypracowanego projektu strategii wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. Strategia jest nam potrzebna aby określić kierunki rozwoju miasta na kolejne 10 lat a nawet dłużej, do 2050 roku-dodaje Marta Matkowska.

Ankietę można znaleźć na stronie www.gorzow.pl.

Nowa strategia rozwoju miasta powinna być gotowa w połowie 2021 roku. Wraz z końcem obecnego roku wygaśnie Gorzów Przystań - o ile zdecydują się na to radni. Sesja w środę 25 listopada.

Październikowy spływ kajakowy Kłodawką