Ruszają zapisy na szczepienia na COVID-19 dla osób powyżej 70. roku życia

i

Autor: Getty Images

Gorzów: Osoby, które ukończyły 70 rok życia mogą zapisywać się na szczepienia przeciwko COVID-19

2021-01-22 5:35

W piątek ruszył kolejny etap rejestracji. Zgłaszać się można poprzez stronę www.pacjent.gov.pl. Można także zapisać się bezpośrednio w miejscu, w którym chcemy się szczepić. Można to zrobić telefonicznie lub mailowo. O czym trzeba pamiętać?

Zawsze trzeba podać imię, nazwisko oraz numer pesel. - Można się także zgłosić w punkcie szczepień i nie trzeba tego robić osobiście. Wystarczy, że będziemy miec dokument tożsamości z peselem - opowiada Agnieszka Wiśniewska, rzecznik prasowy gorzowskiego szpitala.

Gorzowski szpital cały czas prowadzi szczepienia osób z grupy zero m.in. medyków. - Wykonujemy ponad dwieście szczepień dziennie, dawek wystarcza - opowiada Wiśniewska.

Od poniedziałku ruszają pierwsze szczepienia chętnych spoza grupy zero. To osoby powyżej 80 roku życia. Każdy powinien zostać poinformowany o terminie oraz miejscu szczepienia.

W Gorzowie jest takich 12 punktów, każdy będzie mógł zaszczepić 30 osób tygodniowo. - Jak na razie taki limit nam wyznaczono - wyjaśnia rzecznik szpitala.

Gorzów szpital

i

Autor: SG Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie.

Przypomnijmy: na szczepienia zapisywać mogą się także inne osoby, ale ich zgłoszenia będą brane pod uwagę w wyznaczonych terminach uzależnionych od daty urodzenia. Szczepienia są bezpłatne i dobrowolne.

ESKA XD #014

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...