Gorzów: lokale socjalne

i

Autor: SG Liczniki przedpłatowe zainstalowano w budynku przy ul. Myśliborskiej 23.

Gorzów: W mieszkaniach socjalnych za prąd i wodę trzeba będzie płacić z góry

2021-01-21 15:28

Gorzowski ZGM zamontował liczniki przedpłatowe na prąd i wodę w lokalach socjalnych przy ul. Myśliborskiej. Mieszkające tam osoby w większości nie płaciły rachunków. Nowy system ma je do tego skłonić.

Chcesz mieć wodę i prąd? – płać. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej wprowadza nowy system płatności za media. W 20 lokalach socjalnych, które mieszczą się przy Myśliborskiej 23, zamontowano liczniki przedpłatowe na prąd i wodę. Oznacza to, że mieszkający tam ludzie, którzy będą chcieli skorzystać z tych mediów, będą musieli zapłacić za nie z góry. Dzięki temu ZGM ma ponosić mniejsze straty. W minionym roku wydatki tylko za zużytą wodę i prąd wyniosły 61 tys. zł.

Gorzów: lokale socjalne

i

Autor: SG

Cały system ma ruszyć w marcu. Wcześniej mieszkańcy otrzymają karty, którą będzie można doładowywać zakupionymi kodami. Przejdą także szkolenie jak korzystać z nowych liczników. Liczniki przedpłatowe znajdą się również w mieszkaniach socjalnych przy ul. Złotego Smoka.

To jeden z naszych celów na ten rok, aczkolwiek tu musimy zabezpieczyć środki, to inwestycja dużo większa. Tam posiadamy więcej lokali, blisko 160. do tego dochodzą części wspólne – wyjaśnia Paweł Nowacki, dyrektor ZGM.

ZGM potrzebować na to będzie 900 tys. zł. Liczniki przy Myśliborskiej kosztowały zdecydowanie mniej, bo 81 tys. zł.

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?