zakupy internet

i

Autor: wiadomosci.onet.pl

Gorzów: Kupuj ale bądź czujny w sieci! Radzą fachowcy

2021-09-22 12:55

Rośnie popularność internetowych zakupów, a wraz z nimi rośnie ilość internetowych oszustów i naciągaczy.​ Co zrobić żeby nie dać się nabić w butelkę?

Przede wszystkim dokładnie przeczytać regulamin i sprawdzić reputacje internetowych sklepów. Podejrzanie niskie ceny powinny wzbudzać naszą czujność a nie zachwyt. - Warto tez sprawdzić, gdzie zarejestrowany jest sprzedawca - radzi Tomasz Gierczak miejski rzecznik konsumentów w Gorzowie.

Wystarczy znaleźć dwa numery, numer NIP i Regon. Jeżeli takiego numeru przedsiębiorca nie posiada to musimy się liczyć z tym, że nie jest zarejestrowany w naszym kraju później mogą zacząć się problemy z tym związane- dodaje Gierczak.

Te problemy to dostarczenie towaru na czas czy wyegzekwowanie jego zwrotu lub wpłaconych pieniędzy. Szczególną czujność trzeba zachować w przypadku firm zarejestrowanych poza Unią Europejską. Biuro gorzowskiego rzecznika konsumentów mieści się przy ul. Łokietka 22, można do niego także dzwonić i pisać. Szczegóły na stronie miasta.

Czy twoje dziecko jest gotowe na samodzielny powrót ze szkoły?

Pytanie 1 z 9
Czy rozmawiałaś ze swoim dzieckiem o tym, jak się zachować, gdy ktoś obcy je zaczepi?
EKG 2021. Polski miliarder Rafał Brzoska: pieniądze nie są najważniejsze