SOWA

i

Autor: grafika CNK

SOWA dla Gorzowa. Co to takiego?

2021-09-21 10:54

SOWA dla Gorzowa czyli małe Centrum Nauki Kopernik pojawi się w Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu przy ul. Warszawskiej.​ Nietypowe przedsięwzięcie w przyszłym roku.

SOWA to Strefa Odkrywania Wyobraźni Aktywności miejsce łączące w sobie dwie przestrzenie: wystawienniczą i warsztatową. Na Wystawie znajdzie się kilkanaście eksponatów, ukazujących doświadczalny charakter nauki, dających możliwość samodzielnego eksperymentowania. Majsternia daje wskazówki do stworzenia przestrzeni oraz zestawy zawierające instrukcję do wykonania zadania przez zwiedzającego i pudełko z potrzebnymi materiałami.

- Będziemy mieć na przestrzeni CEZiBu taką mini wystawę Kopernika. To około 20 eksponatów i przestrzeń do tego żeby dzieci mogły eksperymentować -  mówi Magdalena Łabuza, dyrektor CEZiB.

Chodzi właśnie o zachęcenie przedszkolaków i uczniów do poznawania świata nauki, a tym samym do kształcenia zawodowego. Dlatego Gorzów wziął udział w konkursie na wypożyczenie eksponatów. Trafią one do CEZiB-u w przyszłym roku. SOWA to projekt Ministerstwa Edukacji oraz Centrum Nauki Kopernik.

Quiz. W tytule filmu brakuje jednego wyrazu. 8/10 to plan minimum!

Pytanie 1 z 10
Pulp...
Odkrycie w centrum Szczecina. Tory tramwajowe przetrwały pod asfaltem pół wieku