Gorzów: szkoła

i

Autor: SG

Gorzów: „Jedynka” gotowa na powrót do nauczania hybrydowego

2021-04-23 12:06

W połowie marca, kiedy pierwszy raz wprowadzano nauczanie hybrydowe, było dużo zamieszania i niepewności. Teraz jest zupełnie inaczej. Szkoły wracają do rozwiązań wówczas wypracowanych. W SP 1 uczniowie zmieniać będą się co tydzień.

- Jesteśmy gotowi na powrót uczniów - mówi dyrektor SP 1 w Gorzowie. Od poniedziałku (26.04) najmłodsze klasy 1-3 wracają do nauczania hybrydowego. Nie powinno być z tym kłopotów. Placówki wracają do tego co wypracowały w połowie marca, kiedy pierwszy raz wprowadzano ten model nauczania. W gorzowskiej "Jedynce" klasy zmienić będą się co tydzień. Placówka prześle szczegółowe informacje rodzicom.

My nie dzielimy oddziałów na połowę. Będziemy to ustalać na zasadzie tygodniowej, tak jak było poprzednim razem. Myślę, że to rodzicom bardziej odpowiada, bo łatwiej zorganizować opiekę nad dzieckiem jak wiadomo, że przez tydzień jest w domu - mówi Iwona Buchmiet, dyrektor szkoły.

Najmłodsi uczniowie lekcje odbywać będą w swoich klasach w danym gabinecie. Zmieniać się będą tylko nauczyciele. Do szkoły w przyszłym tygodniu pójdą klasy II i III, a pierwszoklasiści zostaną w domach. W Jedynce z nauczania początkowego korzysta 200 dzieci.

Sonda
Czy spodziewasz się czwartej fali zachorowań na COVID-19?