Gorzów: sprzątanie

i

Autor: Mateusz Szwarc Uczestnicy pierwszej akcji sprzątania.

Gorzów: Młodzież bałagani, to młodzież posprząta… i to z własnej inicjatywy

2021-04-22 16:46

Młodzi gorzowianie w niedzielę, drugi raz udadzą się na tereny popoligonowe, żeby zbierać śmieci. Tą akcją chcą pokazać że młodzież jest odpowiedzialna i zależy jej na mieście. Akcja ruszy 25 kwietnia w samo południe.

Sprzątają, bo chcą pokazać, że młodzież to nie patologia. ​W niedzielę (25.04) w Gorzowie odbędzie się druga akcja zbierania śmieci na terenach popoligonowych. Organizatorem jest gorzowska Młodzieżowa Rada Miasta. Za pierwszym razem młodzi gorzowianie zebrali kilka worków plastiku i szkła. Oczyścili hektar terenu. Liczą, że tym razem uda się zrobić więcej.

Byśmy chcieli przynajmniej dwukrotnie większy teren porządnie posprzątać, żeby następną taką akcję przeprowadzić w innym miejscu. Ta akcja skierowana jest głównie do młodzieży, żeby pokazać że to młodzież działa. Że ta, tfu, młodzież bałagani, to ta, tfu, młodzież posprząta - mówi Paweł Ferensztajn, pomysłodawca akcji.

Gorzów: śmieci

i

Autor: Mateusz Szwarc

Jeżeli ktoś chciałby się przyłączyć, wystarczy, że przed godziną 12 w niedziele pojawi się przed nowym marketem budowlanym, który powstał w miejsce Tesco przy ul. Myśliborskiej. Worki na odpady zapewniają organizatorzy. Pomysłodawcy akcji liczą na udział wielu młodych gorzowian. Dbajmy o własne środowisko.

Sonda
Co zrobisz, kiedy "to wszystko się już skończy"?