gorzów policja

i

Autor: Fragles zdjęcie ilustracyjne

Czy gorzowscy policjanci nadużyli swoich uprawnień wobec 45-latka? [AUDIO]

2021-04-22 18:20

Jak się okazuje zdarzenie na osiedlu Słonecznym ma tzw. dwa końce. W sprawie toczą się dwa postępowania- jedno związane z 45-latkiem, który już usłyszał zarzuty oraz drugie dotyczące funkcjonariuszy.

45-latek miał się agresywnie zachowywać wobec mundurowych. Postawiono mu siedem zarzutów dotyczących gróźb karalnych, naruszenia nietykalności policjanta, znieważenia. Według policji mężczyzna wpadał w furię i trzeba było zastosować wobec niego środki przymusu bezpośredniego. Podejrzany też powiadomił prokuraturę.

45-latek ma inną wersję. Mówi Łukasz Gospodarek, rzecznik gorzowskiej prokuratury:

Zabezpieczono monitoringi oraz dokumenty. Środki przymusu bezpośredniego stosuje się wobec osób, które nie wykonują poleceń policjantów i są wobec nich agresywni. Są to chwyty obezwładniające, kajdanki czy użycie pałki. Trwa wyjaśnianie spraw.

Przypomnijmy - sytuacja miała miejsce 14 marca na osiedlu Słonecznym w Gorzowie. Do pięciu policjantów podszedł mężczyzna i zaczął wykrzykiwać wulgarne hasła. Nie dał się uspokoić i trafił na komendę. Tam miał uderzyć mundurowych. Jeden z nich oraz sam zatrzymany przewiezieni zostali do szpitala.

Złodziej alkoholu wybrał fatalne miejsce. Wbiegł z towarem pod radiowóz!
Sonda
Czy biegasz podczas epidemii koronawirusa?