roboty drogowe

i

Autor: akl

Dziurawa Spichrzowa wymaga pilnego remontu

2023-02-01 12:19

Kierowcy w Gorzowie czekają na remont ostatniego, najbardziej zniszczonego odcinka ulicy Spichrzowej. Wciąż nie wiadomo kiedy to nastąpi, bo miasto czeka na dofinansowanie tej inwestycji.

Wiele dróg w Gorzowie jest jeszcze w opłakanym stanie, ale ta należy chyba do pierwszej "piątki" najbardziej zniszczonych ulic w mieście. Mowa tu o ostatnim, wciąż niewyremontowanym odcinku ulicy Spichrzowej od mostu Staromiejskiego do skrzyżowania z ulicą Hejmanowskiej.

Polecany artykuł:

Piłsudskiego już przejezdna

Za tę inwestycję odpowiedzialna będzie spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie. W budżecie na ten rok zaplanowano na to zadanie kwotę w wysokości 3 mln 940 tys. zł. Cały koszt prac wraz z dofinansowaniem rządowym miejscy urzędnicy szacują na 15 mln 550 tys. zł.

Czekamy na rządowe dofinansowanie inwestycji. Miasto swoją pulę środków na to zadanie zabezpieczyło już w budżecie. I w momencie kiedy będziemy mieli informację, że takie dofinansowanie zostanie przyznane, będziemy mogli ogłosić przetarg i rozpocząć realizację ostatniego odcinka, tak aby cała droga była wyremontowana – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Przebudowa Spichrzowej podzielona jest na trzy etapy. Pierwszy obejmował odcinek od skrzyżowania z ul. Garbary i Składową do skrzyżowania z ul. Chrobrego. Drugi od skrzyżowania z ul. Hejmanowskiej do wjazdu w ul. Teatralną. Do wykonania pozostał ostatni etap, czyli remont odcinka od mostu Staromiejskiego do skrzyżowania z ulicą Hejmanowskiej.

QUIZ. Auta i marki motoryzacyjne na literę C. Wiesz coś o nich?

Pytanie 1 z 10
Popularny na polskich drogach Opel Corsa jest produkowany od 1982 r. Która generacja tego modelu jest obecnie w sprzedaży?