Zamknięta ulica Piłsudskiego w Gorzowie

i

Autor: akl

Piłsudskiego już przejezdna

2023-02-01 11:02

Przez kilka dni kierowcy jadący ulicą Piłsudskiego w Gorzowie mieli spory problem. Z uwagi na awarię, zamknięty był całkowicie niewielki odcinek drogi. Kierowcy nie zważając na zakazy, próbowali objeżdżać chodnikami zamkniętą drogę. Niektórych będzie to słono kosztować.

Przez 5 dni zamknięta dla ruchu była jedna z ważniejszych ulic w Gorzowie - Piłsudkiego. Droga była nieprzejezdna na odcinku od Walczaka do ronda Piłsudskiego. Ale tak realnie zamknięty był niewielki odcinek, na którym prowadzone były prace związane z usuwaniem awarii wodociągowej.

Polecany artykuł:

Szparagi wygrały z truskawkami

To jednak sprawiło, że gorzowianie - jeżdżący na pamięć i niepatrzący na ustawione wcześniej znaki drogowe, zawracali tuż przed robotami drogowymi. Niektórzy jednak nie dawali za wygraną i próbowali omijać zamknięty odcinek drogi poruszając się chodnikiem. Tuż po zamknięciu drogi, zgłoszenia o łamaniu przepisów wpłynęły do gorzowskiej policji.

- Mieszkańcy informowali nas, że kierowcy jeżdżą po chodniku w okolicach Domu Studenta. Dlatego co pewien czas pojawiały się tam policyjne patrole. Jeden z patroli zatrzymał kobietę, która zdecydowała się pojechać po chodniku. Policjanci chcieli ukarać ją mandatem w wysokości 1500 złotych, jednak odmówiła ona jego przyjęcia. Sprawa trafi do sądu - mówi Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Ulica Piłsudskiego jest już całkowicie przejezdna od wtorkowego popołudnia. Od rana (1 lutego) na swoje trasy powróciły też autobusy MZK.

QUIZ. Kto to powiedział? Rozpoznasz cytaty i wypowiedzi, o których mówił cały świat?

Pytanie 1 z 10
"Od Szczecina nad Bałtykiem do Triestu nad Adriatykiem opuściła się żelazna kurtyna w poprzek kontynentu"