Park Górczyński w Gorzowie

i

Autor: pci

MIASTO

Gdzie na spacer w Gorzowie i okolicach? O tych miejscach powinniście wiedzieć

2023-09-10 10:12

Gdzie w Gorzowie warto wybrać się na spacer? Nadejście wiosny i wyższe temperatury sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Coraz więcej gorzowian myśli o wyjściu z domu i spacerze. W Gorzowie jest kilka miejsc, po których spacer to sama przyjemność! Sprawdźcie koniecznie nasze propozycje!

Gdzie najlepiej wyjść na spacer w Gorzowie i okolicach?

To pytania zazwyczaj pojawia się przy okazji pierwszych dniach wiosny, bo właśnie wtedy z reguły jest ciepło i coraz więcej ludzi aktywnie spędza czas na świeżym powietrzu. Poniżej podpowiadamy, gdzie w Gorzowie i okolicach można udać się na spacer.

Najlepsze miejsca na spacer w Gorzowie

Pomysłów jest naprawdę mnóstwo! Sprawdźcie koniecznie nasze propozycje poniżej:

  • Park Górczyński z roku na rok się zmienia. Od jakiegoś czasu powstała tam nawet restauracja, dzięki czemu zachęca gorzowian do spacerów po parku. W ostatnich latach Park Górczyński tętnił życiem!;
  • Schody donikąd wciąż oficjalnie nie są czynne dla mieszkańców, ale widok z samej góry jest wręcz przepiękny. Można tam się udać poprzez przejście przez Park Siemiradzkiego.
  • Kolejnym miejscem na spacer jest bez wątpienia Park Kopernika. Jest to również bardzo ciekawe miejsce na mapie Gorzowa, gdzie warto wyjść na spacer. Zwłaszcza z dziećmi. Ponadto, jest to idealnie miejsce na przejażdżkę rowerem!
  • A jeśli już o widokach z góry mowa, to polecamy pospacerować po centrum miasta i przy okazji zajść na wieżę widokową w Dominancie, czyli popularnym "pajączku", który jest usytuowany na rondzie obok galerii NoVa Park. Mieszkańcy nazywają to miejsce także gorzowską Wieżą Eiffla. Czy tak jest w rzeczywistości?
  • Wizytówką Gorzowa są niewątpliwie Bulwar. To tu najwięcej osób spędza swój wolny czas. Piękna, słoneczna pogoda, lekki wiaterek i zimny napój? Idealne połączenie na spacer właśnie w tym miejscu.
  • Gorzów jeziorami i lasami stoi! Wokół miasta znajduje się kilkanaście jezior, z których warto skorzystać! Szczególnie polecamy jezioro w Kłodawie, Długie, Lubniewice, Głębokie, Nierzym. Zachęcamy również do przejechania się do Łagowa. Polacy mówią o tym miejscu "Lubuskie Międzyzdroje". Miasto tętni życiem w okresie wiosenno-letnim. Jest tam też mnóstwo miejsc na spacery!
Sonda
Czy lubisz weekendowe spacery w rodzinnym gronie?