W 2022 roku do gorzowskiego magistratu wpłynęło 445 wniosków na zakup węgla po niższych cenach. Władze miasta zdecydowały, że surowiec ten będzie sprzedawany za kwotę poniżej 2 tysięcy złotych. Z uwagi na problemy z dostawami w ubiegłym roku udało się zrealizować jedynie 167 wniosków. Sprzedano 221 ton za kwotę 1890 złotych za tonę.
Polecany artykuł:
- Pod koniec ubiegłego roku transporty zaczęły w końcu dojeżdżać do miasta. Z zapasem węgla weszliśmy w kolejny rok. Mieszkańcy zaczęli od Nowego Roku składać nowe wnioski. Ten węgiel im nie przepadł - mówi Grzegorz Rojek, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Gorzowa.
W 2023 roku złożonych zostało już 254 wniosków, węgiel sprzedano 135 rodzinom, było 287 ton. - Osoby, które w ubiegłym roku nie kupiły węgla, teraz były obsługiwane w pierwszej kolejności. Ilość węgla, którą mamy zawizowaną to 293 tony. Kolejne zamówienia to 125 ton. Sprzedaż realizujemy z maksymalnym tygodniowym opóźnieniem - dodaje Rojek.
Polecany artykuł:
W cenę 1890 złotych za tonę nie jest wliczony transport. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Aktywów Państwowych, zmieniającym rozporządzenie w sprawie ilości paliwa stałego dostępnej dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego, zainteresowani zakupem węgla, będą mogli węgiel niezakupiony do 31 grudnia 2022 roku, kupić po 1 stycznia 2023 roku - łącznie do 3 ton.