Walizka pozostawiona pod szpitalem

i

Autor: WSzW w Gorzowie Walizka pozostawiona pod szpitalem

Alarm bombowy w gorzowskim szpitalu. Ktoś zostawił walizkę

2023-01-12 14:31

Chwile grozy przeżyli dziś pracownicy i pacjenci szpitala wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim. Przed wejściem do szpitala ktoś pozostawił walizkę. Zaalarmowano odpowiednie służby.

Na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci z grupy minersko-pirotechnicznej. - Walizkę zauważyli pracownicy i zgodnie z procedurami wezwali na miejsce policję. Na szczęście nie było konieczności ewakuacji szpitala. Policjanci sprawdzili zawartość walizki i okazało się, że nie ma w niej niebezpiecznych materiałów - informuje Aleksandra Szymańska z Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Dlaczego trzeba było wzywać policję?

Na terenie całej Polski obowiązuje drugi stopnień alarmowy i w przypadku postawionych jakichkolwiek rzeczy bez opieki w przestrzeni publicznej, należy ogłosić alarm bombowy i poinformować służby.

Drugi stopień alarmowy BRAVO ma charakter prewencyjny i jest związany z aktualną dynamiczną sytuacją geopolityczną w regionie i w Ukrainie oraz wzmożonym ruchem na granicy. Ten stopień alarmowy obejmuje cały kraj.

Co teraz stanie się z walizką?

Właściciel walizki może odebrać ją w gorzowskim szpitalu. Oczywiście musi wcześniej udowodnić, że walizka należy do niego.- właścicielkę lub właściciela wypytamy, co jest w środku i będzie to pytanie podchwytliwe. Znamy zawartość tajemniczego pakunku, ponieważ musiała go sprawdzić policja - dodaje Szymańska.

Sonda
Czy boisz się zamachu terrorystycznego?