gorzów szpital da vinci 1

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Robot ma już za sobą kilkaset operacji.

Na koncie ma już 300 operacji. Robot da Vinci prężnie działa w gorzowskim szpitalu

2022-12-30 12:24

Urządzenie na co dzień wspiera chirurgów. Lecznica otrzymał certyfikat „Ekspert da Vinci” od dystrybutora robotów, który potwierdza liczbę innowacyjnych zabiegów. Jest także drugi certyfikat o bezpieczeństwie systemu chirurgii robotycznej w Gorzowie.

W Wielospecjalistycznym Szpitalu przy Dekerta robota da Vinci leczy się pacjentów od maja ubiegłego roku. Prym wiodą zespoły z Oddziału Urologii, Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej oraz Położniczo-Ginekologiczny.

Przeprowadzane są zabiegi u pacjentów z rakiem jelita grubego oraz rakiem endometrium. Dzięki zastosowaniu tej techniki robotycznej- chory traci mmniej krwi, omijają go liczne powikłanai, odczuwa mniejszy ból po operacji i szybciej wraca do zdrowia. Zatem korzyści jest sporo.

gorzów szpital da vinci 2

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Urządzenie kosztowało ponad 10 mln złotych.

Robot da Vinci, przypomnijmy, stosuje techniki laparoskopowe, osiąga precyzję cięcia przekraczającą możliwości ludzkich rąk. Składa się z czterech ramion, trzy wyposażone są w narzędzie chirurgiczne. Lekarz nie znajduje się bezpośrednio przy stole operacyjnym, ale steruje końcówkami robota za pomocą specjalistycznej konsoli.

Naładujesz samochód elektryczny w trakcie jazdy | ESKA XD - Prosto z salonu #65

QUIZ. TO wydarzyło się w 2022 roku. Myślisz, że będzie łatwo? Pomyśl jeszcze raz!

Pytanie 1 z 15
Niewątpliwie największym (i zarazem najgorszym) wydarzeniem mijającego roku była bandycka napaść Rosji na Ukrainę. Dziś mamy...