gorzów grypa dzieci szpital 1

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Na oddziale dziecięcym pełne obłożenie.

Oddział dziecięcy w gorzowskim szpitalu przepełniony. Grypa i nie tylko daje się we znaki!

2023-01-10 16:24

Grypa nadal szaleje w Gorzowie i w Lubuskiem. Wraz z nią inne wirusy jak na przykład covid czy RSV czyli atakujący drogi oddechowe zwłaszcza u maluchów. Jak wygląda sytuacja w wojewódzkim szpitalu? Więcej w artykule.

Najnowsze dane sanepidu, od września do końca grudnia 2022 roku- to ponad 38 700 zachorowań na grypę w regionie, a w Gorzowie ponad 4600. W obu przypadkach to dwukrotnie więcej niż w analogicznym okresie 2021 roku. W szpitalu przy Dekerta przebywa 27 dzieci na 25 miejsc. Zakazu odwiedzin nie ma, ale rodzice proszeni są o rozsądek.

- Przy łóżku jedna osoba a nie dzikie tłumy- babcia, wujek, dziadek, mama . Bardzo proszę by nie przyprowadzać rodzeństwa, bo dzieci są wektorami wszelkich infekcji, roznoszą je. Ograniczyliśmy przyjęcia planowe - mówi Tomasz Szatkowski, ordynator oddziału dziecięcego.

gorzów grypa dzieci szpital 2

i

Autor: materiały szpitala Gorzów

Połowa wszystkich zachorowań to właśnie grupa wiekowa do 14 roku życia. Najczęściej do szpitala trafiają maluchy i to nie tylko z grypą, ale wraz z covidem czy RSV. Zanim rodzic przyjedzie na Szpitalny Oddział Ratunkowy - warto zrobić test i zasięgnąć porady lekarza rodzinnego.

W. KRASKA: GRYPA TEŻ MOŻE ZABIJAĆ

Jaki będzie dla Ciebie 2023 rok? Rozwiąż quiz i się przekonaj

Pytanie 1 z 8
Co lubisz robić w wolnym czasie?