Podróbki w Mińsku Mazowieckim

i

Autor: KPP w Mińsku Mazowieckim

Akcja Straży Granicznej na giełdzie w Gorzowie

2023-01-17 12:48

Giełda towarowo-samochodowej w Gorzowie to miejsce, gdzie wciąż sprzedawana jest podrabiana odzież. Nawet prowadzone co jakiś czas akcję policji, KAS czy Straży Granicznej nie odstraszają handlarzy nielegalną odzieżą. Odpowiedzialność karna jest niska, a zyski - ogromne.

Gorzowianie już się przyzwyczaili, że ubrania, często wyglądające jak markowe - w dość rozsądnych cenach, można kupić na giełdzie towarowo-handlowej, która co niedziela odbywa się przy ulicy Szczecińskiej. Kiedyś to była giełda samochodowa - teraz jest to prawdziwy targ różności. Handluje się tam różnymi produktami, często podrabianymi.

- Bułgar w swoim asortymencie miał między innymi bluzy, spodnie, bieliznę, skarpetki oraz swetry oznaczone podrobionymi znakami firmowymi znanych światowych marek. Ubrania wykonane były jednak z materiałów niskiej jakości, nie miały oryginalnych metek, wszywek i przywieszek, a znaki firmowe widniejące na nich zostały podrobione - wylicza Joanna Konieczniak z NOSG.

Do posiadania nielegalnego towaru i jego sprzedaży przyznał się handlujący nimi 43-letni Bułgar. Ujawniony towar to 444 sztuki odzieży o wartości blisko 92 tysięcy złotych. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będą funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Gorzowie Wielkopolskim.

- Za handel rzeczami z podrobionymi znakami towarowymi, w świetle obowiązujących przepisów grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Natomiast jeśli sprawca uczynił z nielegalnego procederu swoje stałe źródło utrzymania grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności - wyjaśnia Joanna Konieczniak.

QUIZ PRL: Towary luksusowe za komuny! Kogo było na to stać?

Pytanie 1 z 10
Marka zachodniego pudru do twarzy sprzedawanego w Pewexie, to: