straż graniczna świecko

i

Autor: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Straż graniczna ze Świecka odzyskała auta warte ponad pół miliona złotych

2022-09-02 12:39

Działalność przestępcza bez podziałów narodowych. Straż graniczna ze Świecka w ciągu kilkunastu godzin zatrzymała obywateli trzech państw. Wszyscy czekają na zarzuty.

W środę [31.08] podejrzenia polsko-niemieckiego patrolu wzbudził warty 70 tysięcy złotych hyuindai kona podążający od strony Niemiec. Podróżowały nim 47-letnia Polka i 44-letnia obywatelka Kenii. Pojazd był kradziony - mówi Joanna Konieczniak, rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału SG:

Kolejny skradziony samochód odzyskany przez policjantów ze Wschowy

Bardzo zdenerwowana kobieta nie przedstawiła żadnych dokumentów należących do pojazdu. W trakcie prowadzonej kontroli funkcjonariusze Straży Granicznej szybko zauważyli, że założone na pojeździe tablice rejestracyjne są podrobione, a w bagażniku odkryli oryginalne, niemieckie.

W czwartek [01.09] kilka minut po północy, na parkingu w Słubicach uwagę graniczników przykuł z kolei mercedes sprinter warty pół miliona złotych. Siedzący w pojeździe 57 letni Niemiec okazał fikcyjny dokument.

Okazało się, że kamper został skradziony w Niemczech na początku sierpnia. Obie sprawy zostały przekazane policjantom ze Słubic.

QUIZ. Te przysłowia zna każdy! Odgadniesz, jakiego słowa brakuje? 6/10 to absolutne minimum

Pytanie 1 z 10
Apetyt rośnie w miarę [...]