Gorzów: LUW

i

Autor: SG Podpisanie umów w LUW.

300 tys. zł na wyposażenie lubuskich strażaków

2022-10-05 17:20

Pieniądze pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Zielonej Górze. Dofinansowane zostały zakupy samochodów, dronów, kamer termalnych i innego sprzętu niezbędnego strażakom w ich pracy.

Pieniądze na samochody, drony i inny sprzęt potrzebny lubuskim strażakom. Sześć OSP i dwie jednostki PSP otrzymały dofinansowanie do zakupu potrzebnego sprzętu. 300 tys. zł przeznaczył na to Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska z Zielonej Góry. Strażacy z Strzelec Krajeńskich dostali 15 tys. zł na zakup kamery termowizyjnej.

To sprzęt, który mieliśmy, ale ponieważ jest wyeksploatowany, musieliśmy kupić nowy. Podczas pożarów budynków mieszkalnych strażacy dzięki niej widzą miejsca ukrytego pożaru, który nie jest widoczny. Kamera pokazuje wyższą temperaturę na ścianie dzięki temu strażak może dotrzeć do tego miejsca - mówi Tomasz Górniak, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Krajeńskich.

Koszt nowej kamery to 30 tys. zł. Wkrótce pojawi się ona w jednostce w Strzelcach Krajeńskich. W tym roku fundusz ochrony środowiska dofinansował m.in. zakup 11 dużych wozów gaśniczych dla lubuskich jednostek straży pożarnej.

QUIZ. Jadalny, niejadalny czy trujący?

Pytanie 1 z 19
Czubajka kania to grzyb:
Kania