gorzów robot szpital 1

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Robot da Vinci w całej okazałości.

Praca wre z robotem Da Vinci w gorzowskim szpitalu

2022-10-05 15:56

Ponad 200 operacji z udziałem nowoczesnego urządzenia na koncie- mają gorzowscy lekarze. W lecznicy przy Dekerta podsumowano „dorobek” da Vinci. Pracują z nim trzy zespoły: urologów, ginekologów i chirurgów.

Wysokiej jakości robot pojawił się na początku minionego roku. Po pięciu miesiącach szkoleń jako pierwsi zabieg prostatektomii radykalnej przeprowadzili urolodzy. W sumie przeprowadzono kilkaset operacji. Od nowego roku w gorzowskim szpitalu odbywa się średnio sześć zabiegów tygodniowo. Pierwsze trwały około czterech godzin, dziś urologom udaje się zejść nawet poniżej dwóch.

gorzów robot szpital 2

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Robot podczas operacji.

Specjaliści przyznali też, że chirurgia robotyczna powoli wypiera w Gorzowie zabiegi laparoskopowe, zmniejszając ryzyko powikłań i skracając czas hospitalizacji oraz rekonwalescencji. To zdecydowanie świetna informacja dla pacjentów.

Gorzowska lecznica jest w gronie 20 ośrodków, które używają systemu da Vinci. Od niedawna kompleks oddziałów, poradni i zakładów diagnostycznych działa jako Uniwersyteckie Centrum Onkologii, zapewniające pacjentem kompleksową diagnostykę i leczenie.

Weterynarze naprawiają złamaną nogę bociana

Jak dobrze znasz seriale Marvela? QUIZ dla fanów trykociarzy Domu Pomysłów

Pytanie 1 z 10
Matt Murdock aka Daredevil nocą był superbohaterem, za dnia zaś...
Seriale Marvela - quiz